fbpx

News

Aktualności, informacje dla przedsiębiorców

Inteligo po raz kolejny podnosi opłaty za korzystanie z kont firmowych i niektóre dodatkowe usługi jak wypłata gotówki czy przelewy zlecane przez infolinię.

Podwyżki dotyczą głównie kont otwartych przed 11 maja 2010 roku, choć są też wyższe opłaty za niektóre usługi dla kont uruchomionych po tej dacie oraz dla wszystkich kont.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Można już oszacować prawdopodobną wysokość składek ZUS na rok 2022, bo poznaliśmy założenia w projekcie budżetu dotyczące prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia na kolejny rok.

Szykują się podwyżki – w skali całego roku na podstawie wstępnych szacunków przedsiębiorcy zapłacą 1330,20 zł więcej składek ZUS w roku 2022 niż w 2021.

Księgowość małej firmy

Prowadzenie księgowości i dokonywanie rozliczeń z fiskusem są nieodłączną częścią prowadzenia działalności gospodarczej.

W Polsce prawo podatkowe jest skomplikowane, a do tego często się zmienia. Jakie rozwiązanie będzie zatem najlepsze dla małej firmy w obszarze księgowości? W rankingu „Paying Taxes”, przygotowywanym co roku przez firmę PwC i Bank Światowy, Polska znajduje się na 77 miejscu pod względem tego, jak przyjazny dla przedsiębiorców jest system podatkowy. 

Banknoty i bilon

Komisja Europejska przedstawiła w marcu projekt dyrektywy dotyczący jawności płac. Inicjatywa zakładała m.in. raportowanie o różnicach w płacach kobiet i mężczyzn czy ujawnianie już na etapie rekrutacji informacji o wysokości wynagrodzenia.

Polskim pracodawco nie podoba się ten pomysł – według badania prawie 70% uważa, że polski rynek pracy nie jest na takie zmiany gotowy.

Kasy fiskalne online

Już od 1 lipca obowiązek posiadania kas online obejmie lekarzy, dentystów, prawników, budowlańców, salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz kluby fitness. To kolejne branże zobligowane do wprowadzenia kasy online.

Na zakup kasy online przysługuje ulga. Można też napisać wniosek o odroczenie terminu wymiany kasy zwykłej na online.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.