News

Aktualności, informacje dla przedsiębiorców

zwrot podatku

Każdego roku w tych samych miesiącach podatnicy rozliczają podatki. Standardowo od 15 lutego będzie można złożyć swój PIT. Do wyboru nadal są dwie opcje: papierowa i elektroniczna. Sposób złożenia zeznania podatkowego ma wpływ na okres oczekiwania na zwrot nadpłaty.

Najlepiej rozliczyć podatek za pomocą sprawdzonego programu, który umożliwia wysyłkę PIT-u przez internet. Dzięki temu jest szybciej, wygodniej, ale też jest mniejsze ryzyko popełnienia błędu w zeznaniu podatkowym. W programach do rozliczania PIT-ów jest zazwyczaj kilka opcji do wyboru, coś dla tych, którzy chcą to zrobić samodzielnie i droga dla tych, którzy chcą skorzystać z kreatora.

mała firma

Zupełnie niedawno, na kilku różnych forach internetowych pojawiły się dość niewinne w treści pytania o rozpoczęcie działalności gospodarczej w branży produkcyjnej.

“Dzień dobry, chcę otworzyć firmę i zająć się obróbką metali toczeniem i frezowaniem, jakie przygody mnie czekają? Możesz doradzić!” - pytał jeden z internautów.

rozliczenie podatku PIT

Po wejściu w życie przepisów Nowego Ładu, ryczałt stał się dla części przedsiębiorców atrakcyjniejszy niż skala podatkowa. Stąd w ubiegłym roku część małych firm przeszła na tą formę opodatkowania. W tym roku zmieniają się terminy związane ze składaniem rocznego zeznania podatkowego, co jest dla ryczałtowców na korzyść.

Celem zmian jest przyjęcie takiego samego terminu dla wszystkich pit-ów rozliczanych przez osoby fizyczne. W tym przez osoby prowadzące jednoosobową działalność, które korzystają z podstawowych form opodatkowania. 2023 rok to również początek zmian w terminach płatności podatku. Obecny rok jest rokiem przejściowym, od przyszłego roku ryczałtowcy będą uiszczać podatek za grudzień albo za ostatni kwartał, tak jak osoby prowadzące działalność na skali podatkowej.

internet

W 2020 roku na zlecenie UOKiK przeprowadzono badanie dotyczące między innymi sugerowania się opiniami podczas zakupów w sieci. Opinie innych są cennym źródłem informacji, dlatego wielu użytkowników internetu kieruje się w ich stronę podczas zainteresowania konkretnym produktem. Z opinii można się dowiedzieć, czy produkt jest faktycznie taki, jak przedstawia go sprzedawca.

Poza tym do opinii sięgamy równie chętnie przy wyborze usług, warsztatu samochodowego, kosmetyczki i księgowej. Niestety nie wszystkie opinie są prawdziwe. Prezes UOKiK ukarał dwie spółki, Opinie.pro i SN Marketing za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Obydwie oferowały zakup opinii i ocen produktów oraz usług.

firmowe aplikacje mobilne

Obecnie branża rozwoju aplikacji mobilnych jest w rozkwicie. Według danych Statista, na całym świecie ponad 6,3 miliarda osób używa smartfonów, co oczywiście przekłada się na ilość tworzonych aplikacji. Aby dotrzeć do odbiorcy, który z danym produktem będzie wchodził w częste interakcje, potrzebny jest przemyślany projekt.

Chociaż możliwość integracji różnych funkcjonalności pomaga opracować unikalną, wyróżniającą się aplikację, jednak nie przypadnie ona do gustu użytkownikom, jeśli będzie trudna w obsłudze i niefunkcjonalna. Istnieje kilka niezbędnych cech aplikacji mobilnych, które sprawią, że Twój produkt będzie się wyróżniać i na długo pozostanie z użytkownikami. Poniżej omówimy kilka najważniejszych elementów.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.