News

Aktualności, informacje dla przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Sztuczna inteligencja nie jest nowych narzędziem wykorzystywanym przez ZUS, bo sprawdziła się w tropieniu nieuczciwych pracowników, którzy wciąż chodzą na l4. Zatem jeśli AI wykonało dobrą robotę w tym obszarze, to przyszła pora na przedsiębiorców. Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna do kontroli przez AI wytypowanych zostało 2600 firm.

Dla przedsiębiorcy oznacza to, że płacone przez niego składki zostaną skontrolowane przez pracownika ZUS. Wyda on decyzję, czy występują nieprawidłowości i w związku z tym przedsiębiorca poniesie konsekwencje, czy też stwierdzi, że wszystko w jego papierach i składakach jest w porządku. Na jakich zasadach AI typuje firmy?

Zmiany dla przedsiębiorców

Zmiany personalne w sejmie oznaczają zmiany dla przedsiębiorców, którzy mogą sporo skorzystać na nowych projektach proponowanych przez rząd. Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica mają podobne poglądy na przyszłość małych firm i samozatrudnionych. Dlatego być może już w przyszłym roku przedsiębiorcy będą mogli zrobić sobie wakacje od ZUS-u i mało tego jeszcze może za to otrzymają pieniądze.

To niejedyne rewolucyjne zmiany, które czekają samozatrudnionych i małe firmy. Nowa władza ma zamiar wrócić do zryczałtowanej składki zdrowotnej. Co dokładnie proponują?

e-commerce

Cena produktu jest jednym z kluczowych wskaźników, które wpływają na decyzję zakupową klienta. W branży e-commerce, gdzie konkurencja jest ogromna, konkurencyjność cen jest niezbędna, a czasami wręcz decydująca. Dlatego wiele firm, zarówno większych jak i mniejszych, korzysta z różnych narzędzi i strategii w celu monitorowania i utrzymania konkurencyjnych cen.

Jednym z popularnych rozwiązań na rynku jest Dealavo. W tym artykule przedstawimy, jak to narzędzie pomaga utrzymać konkurencyjne ceny w e-commerce.

podatek dochodowy

Trwają prace nad nowym formularzem PIT-8AR. Projekt uwzględnia zmiany, które są wynikiem zmieniających się przepisów. Kilkustronicowy dokument należy wypełnić i przesłać do urzędu do 31 stycznia, rozliczając poprzedni rok. PIT-8AR jest deklaracją składaną przez osoby fizyczne, które w poprzednim roku podatkowym odprowadzały zryczałtowany podatek dochodowy.

Na tej deklaracji rozliczają się również przedsiębiorcy, którzy uzyskują przychody podlegające pod rozliczenie na PIT-8AR oraz rozliczają umowy zlecenie i o dzieło, gdy należność z nich wynikająca nie przekroczyła 200 zł. W 2024 roku dostępny będzie już nowy formularz tej deklaracji. Co się zmieni?

Congres for Social Media

Social Media to potężne narzędzie do zdobywania klientów. Stałych, lojalnych, takich, którzy wrócą, nawet jeśli u konkurencji mogliby kupić towar/skorzystać z usługi taniej. Zaplanowane i umiejętne prowadzenie mediów społecznościowych przez firmę to klucz do rozbudowy bazy klientów. Dlatego żadnego przedsiębiorcy, który myśli o przyszłości swojego biznesu na poważnie, nie może zabraknąć na Kongresie For Social Media.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-20 października w stolicy. Jest to już kolejne spotkanie (odbywa się regularnie od 2014 roku), w którym ludzie związani z SM i biznesem wchodzą w zmieniające się tajniki zarządzania mediami społecznościowymi. Możesz otrzymać certyfikat.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.