News

Aktualności, informacje dla przedsiębiorców

Koronawirus

Z danych, do których dotarł Business Insider wynika, że przedsiębiorcy nie ruszyli masowo do sądów. Poza tym wyrok, który zapadł w Sądzie Rejonowym Warszawa-Śródmieście nie napawa optymizmem. Sąd w całości oddalił powództwo przeciwko Skarbowi Państwa o zapłatę za straty w okresie lockdownów.

Kilkumiesięczne przestoje zmusiły część przedsiębiorców do zamknięcia biznesów, a inni borykają się z problemami po dziś dzień. Do sądów póki co wpłynęło tylko kilka pozwów, w tym część z nich nie dotyczy odszkodowań, a ustalenia odpowiedzialności Skarbu Państwa.

Samochód firmowy

Długoterminowy wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Wiele osób zastanawia się, która z dostępnych form jest korzystniejsza. Podpowiadamy, czym różnią się od siebie te dwie opcje oraz dla kogo są przeznaczone.

Urząd Skarbowy

DGP zwróciło się do Ministerstwa Finansów z pytaniem o to, czy zwrot VAT może mieć miejsce na ROR, czy konieczny jest w tym celu rachunek VAT.

Jedna z czytelniczek DGP zwróciła się z problemem zwrotu VAT na ROR. Urząd Skarbowy przelał należny zwrot, ale bank przelew cofnął, stwierdzając, że konieczna jest zmiana tytułu przelewu, który brzmiał zwrot VAT. Czytelniczka nie miała konta VAT, zatem co w takiej sytuacji? Kto miał rację?

Bank Pekao

Konto Przekorzystne Biznes według kilku popularnych rankingów jest numerem 1 dla najmniejszych przedsiębiorców. Obecnie trwa promocja, w której czeka premia do 2000 zł.

Podstawowym wymogiem jest bycie aktywnym klientem banku, między innymi regularne przelewy do ZUS- u na kwotę minimum 300 zł miesięcznie. Premia podzielona jest na kilka mniejszych kwot, za którymi znajdują się wymagania stawiane przedsiębiorcom. Za co można otrzymać 2 tys. zł i co jeszcze zyskasz w ramach nowej promocji Konta Przekorzystnego Biznes?

Nest Bank

BIZnest Konto od kilku lat jest na czołowym miejscu w prestiżowym rankingu najlepszych produktów finansowych na rynku.

Oferta jest nie tylko kusząca, ale bardzo opłacalna, szczególnie dla małych przedsiębiorców, którzy liczą się ze wszystkimi kosztami. Obecnie BIZnest konto to dodatkowe korzyści, pod postacią premii. Szczególnie warto się zainteresować ofertą, jeśli zamierzasz korzystać z terminala. Promocja trwa od 13 kwietnia do 30 czerwca 2022 roku.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.