fbpx

JPK V7

Nowa struktura pliku JPK V7 wchodzi w życie od 1 października dla wszystkich przedsiębiorców, po tym jak termin przesunięto z 1 kwietnia dla dużych firm i 1 lipca dla sektora MŚP, z uwagi na pandemię koronawirusa.

Zmiany oznaczają, że w nowym pliku zostaną teraz zawarte dane ujmowane poprzednio w deklaracji VAT i pliku JPK VAT.

Przedsiębiorca w Sieci

Obecnie ponad 27 mln Polaków korzysta z internetu, a 70 proc. z nich kupuje w sieci produkty i usługi.

Jeśli jeszcze nie posiadasz swojej strony internetowej, to najwyższa pora, żeby się na to zdecydować. Obawiasz się wysokiego wydatku? Założenie serwisu WWW może cię kosztować mniej, niż może ci się wydawać. Sprawdź, ile zapłacisz za utworzenie i utrzymanie witryny internetowej.

Zakładanie sklepu internetowego

Własny sklep internetowy to świetny sposób na pierwszy, samodzielny biznes. Zakupy online zyskują coraz większą popularność, wypierają tradycyjne chodzenie po sklepach.

Coraz więcej osób woli przejrzeć oferty sklepów w domowym zaciszu, porównać ceny i zamówić towar bezpośrednio do domu. Założenie e-sklepu może początkowo wydawać się trudne, ale dzięki znajomości podstawowych reguł i skorzystaniu z dobrego oprogramowania, zadanie nie powinno sprawić problemów.

Kasy fiskalne online

Kasy fiskalne online są wprowadzane etapami dla różnych branż – od lipca tego roku miały być obowiązkowe dla gastronomii, hotelarstwa i sprzedawców węgla, ale termin przesunięto na nowy rok.

Podobnie, z racji pandemii, przesunięto datę obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online dla fryzjerów, prawników i lekarzy – ze stycznia 2021 na lipiec przyszłego roku.

e-Składka

Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, przedsiębiorcy którzy podlegali zwolnieniu ze składek ZUS za marzec, kwiecień i maj tego roku na podstawie tarczy antykryzysowej, a mieli nadpłatę, otrzymają zwrot.

Nieprecyzyjne przepisy sprawiały, że ZUS pomniejszał udzielaną pomoc w ramach zwolnienia ze składek o wielkość nadpłaty na koncie przedsiębiorcy.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.