fbpx

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Portal Money.pl szacuje, że w roku 2021 składki na ZUS dla przedsiębiorców nie urosną tak drastycznie, jak w tym roku. Pesymistyczny wariant zakłada podwyżkę o raptem 50 zł.

Przyczyną jest spowolnienie wzrostu wynagrodzenia spowodowane kryzysem wywołanym pandemią. Składki są wyliczane na podstawie przeciętnego wynagrodzenia w kraju.

Urząd Skarbowy

Od 1 lipca wchodzi w życie nowa matryca VAT – pierwotnie miała obowiązywać już od 1 kwietnia, ale z racji pandemii koronawirusa termin przesunięto o 3 miesiące. Zmienią się niektóre stawki oraz symbole statystyczne.

Nowa matryca VAT gotowa jest już od 2019 roku, gdy ustalono ją w ramach nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.

Twoja firma w internecie

Obecnie w biznesie liczy się czas i mobilność. Firmy coraz bardziej doceniają rozwiązania, dzięki którym ich pracownicy mogą wykonywać obowiązki z dowolnego miejsca i jednocześnie uczestniczyć w zadaniach realizowanych przez przedsiębiorstwo.

Świadomość niezbędności takich aplikacji jeszcze bardziej wzrosła w czasach pandemii. Jednym z takich rozwiązań jest pakiet od firmy Google.

Centralna Baza Faktur

Już za rok może zostać uruchomiona Centralna Baza Faktur, która umożliwi przedsiębiorcom dodawanie e-faktur dla kontrahentów oraz ich odbiór. Zamiast wysyłki do kontrahenta, faktury będą ładowane na platformę.

CBF ma być częścią ambitnego planu rządowego, czyli e-urzędu skarbowego, tworzonego na kształt ZUS PUE.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.