Dropshipping

Dropshipping to model biznesowy, który zrewolucjonizował sposób, w jaki przedsiębiorstwa sprzedają produkty online. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany, w rzeczywistości jest to prosta koncepcja, która otwiera drzwi do e-handlu dla szerokiego grona osób bez konieczności posiadania dużego kapitału czy magazynu.

Temat składki zdrowotnej rozgrzewa sejm i przedsiębiorców, i niestety wśród rządzącej koalicji nie ma jednego stanowiska. Co  może rzutować na to, kiedy nowe przepisy się pojawią i wejdą w życie. Obecnie została przedstawiona propozycja rozliczania składki zdrowotnej przygotowana przez ministra finansów i ministra zdrowia.

Według resortów jest ona korzystna dla ponad 93% przedsiębiorców. ‘Przegranymi’ mają być ryczałtowcy osiągający wysokie dochody – co rok można zmienić formę opodatkowania. Projekt ministrów nie spotkał się z zachwytem, bo swoje propozycje przedstawiła już Trzecia Droga, a Nowa Lewica zamierza zgłosić swoje zastrzeżenia.

Każdego roku, w połowie lutego rozpoczyna się okres rozliczania podatku dochodowego. Obowiązek ciąży na wszystkich bez względu na rodzaj dochodu. Rozliczają się etatowcy i pracujący na własny rachunek. Od kilku lat ułatwieniem w rozliczaniu dochodów dla etatowców jest e-PIT – w zasadzie wystarczy zatwierdzić, jeśli się wszystko zgadza i po sprawie. Natomiast pierwszy raz e-PIT mogą wykorzystać do rozliczenia podatku osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Ma to być kusząca perspektywa szczególnie dla osób, które zawiesiły działalność i dla ryczałtowców. Jakie deklaracje można rozliczyć korzystając z e-PIT? I co nowego oferuje KAS i MF?

Bezpieczne hasło to główna bariera chroniąca wrażliwe dane przed niepożądanym dostępem. Ich wyciek może mieć bardzo poważne konsekwencje - wyłudzenia danych najczęściej prowadzą do strat finansowych, których każdy z nas chciałby przecież uniknąć.

Czy posiadanie jednego hasła do wielu kont jest dobrym pomysłem? Co to jest menadżer haseł i czy warto z niego korzystać? Czy bezpieczne i silne hasło lepiej stworzyć samemu czy skorzystać z sieciowego generatora haseł?

Część banków oferuje rejestrację działalności i otwarcie rachunku firmowego za pomocą jednego wniosku. To szybkie i proste rozwiązanie. Pozostaje tylko kwestia: które konto firmowe wybrać?

Bądź sprytny przed podpisaniem umowy i przestudiuj nie tylko koszty prowadzenia rachunku, ale też inne elementy oferty banku!

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.