Advertisement

przedsiębiorca

Prowadzenie firmy w Polsce wiąże się z koniecznością spełnienia określonych wymagań. Czy jednak należy do nich posiadanie konta firmowego? A może masz prawo korzystać z rachunku osobistego? Czym właściwie różnią się oba konta? Sprawdź z nami, kiedy musisz mieć rachunek firmowy i jak wybrać najlepszy dla Twojej działalności.

Zakładanie firmy

Myślisz o założeniu jednoosobowej firmy? Możesz to zrobić nawet przez internet. To najpowszechniejsza forma prowadzenia biznesu w Polsce, łatwa do rozpoczęcia.

Na co zwrócić uwagę przed zarejestrowaniem działalności w CEIDG? Jakie dokumenty wypełnić? Dowiedz się, jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą!

skuteczne oszczędzanie

Czasy, w jakich przyszło nam żyć, obfitują w przepych i dobrobyt. Wiąże się to jednak najczęściej z wydawaniem wszystkiego co mamy, by dorównać innym, nie zostając w tyle. Takie podejście ma jednak wiele negatywnych skutków, z czego jeden bardzo uciążliwy, mianowicie brak oszczędności.

Aby temu zapobiec, konieczne jest właściwe zarządzanie domowym budżetem, co wpłynie nie tylko na stabilność finansową, ale także bezpieczeństwo. Wprowadzenie odpowiednich narzędzi i metodyki może pomóc w skutecznym planowaniu, śledzeniu i optymalizacji wydatków. Jednym z najpopularniejszych narzędzi, które doskonale nadaje się do tego celu, jest program Microsoft Excel.

przedsiębiorca

Prowadzenie firmy to przedsięwzięcie pełne wyzwań. Satysfakcja, sukcesy i poczucie spełnienia przeplatają się z przeszkodami i trudnościami oraz wydarzeniami trudnymi do przewidzenia. Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swoich interesów, budując biznes na solidnych fundamentach. Jednym z nich jest założenie konta firmowego w sprawdzonym banku.

Nasz typ? PKO Bank Polski. Poniżej kilka argumentów, dlaczego tak uważamy.

przedsiębiorca

Lato i zima to czas sezonowych biznesów, które dla części przedsiębiorców oznaczają bardzo dobre dochody. Praca kilka miesięcy w roku na swoim ma swoje plusy i minusy. Zaletą są często dobre zyski, wadą zazwyczaj konieczność pracy po kilkanaście godzin na dobę. Sezonowe biznesy to zarówno budki z lodami czy goframi jak i szkółki narciarskie.

Inne przykłady to stragany bądź sklepiki z pamiątkami. Poza tym wraz z rozwojem nowoczesnej technologii, pomysłów na urozmaicenie urlopu turystom przybywa, a za tym pytań: jak rozliczać działalność sezonową? Rejestrować? Nie rejestrować?

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.