Advertisement

Polskie firmy otrzymają wysokie dofinansowanie, które będzie można przeznaczyć na rozwój firmy i obniżenie kosztów pożyczek. Kwota dofinansowania to 810 milionów euro.

 

EuroPieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, która wspomaga przede wszystkim młode osoby bezrobotne. Dofinansowania będą się należały osobom do 29 roku życia. Będzie można je przeznaczyć także na założenie swojej pierwszej firmy. 

 

Pomoc merytoryczna

Młodzi Polacy otrzymają także wsparcie w postaci edukacji. W ankietach, które dotyczą osób myślących o założeniu firmy, często pojawia się opinia o tym, że największą przeszkodą jest brak odpowiedniej wiedzy. Fundusz europejski będzie mógł zmienić tę sytuację i zachęcić ludzi do otworzenia swojej firmy – część pieniędzy zostanie wydana na doradztwo. 

Unijne pieniądze to także szansa na rozwój firm, które zajmują się szkoleniami – dzięki Rejestrowi Usług Rozwojowych, będzie można sprawdzić, na jakim poziomie jest nauka.

Przedsiębiorcy będą mogli wybrać spośród kilku firm, dzięki czemu jakości usług będzie wzrastać. Baza RUR pokaże przedsiębiorcy, jakie usługi oferuje konkretna firma, dzięki czemu wybór stanie się łatwiejszy. System będzie działał od lipca. Znajdziemy w nim informacje o coachingu, możliwości dokształcania się na szkoleniach i doradztwie zawodowym. Będzie można na nim także wystawiać oceny i poprosić o stworzenie odpowiedniego szkolenia.

Dzięki rejestrowi, zmniejszy się liczba firm, które oferują usługi szkoleniowe na niskim poziomie. 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.