fbpx

Przedsiębiorcy to grupa klientów, która najbardziej korzysta na wymianie walut w internecie. Sprawdźcie, co możecie zyskać korzystając z usług internetowych kantorów w swoim biznesie.

Co decyduje o zarobku kantorów i banków oferujących wymianę walut? Wysokość spreadu, czyli różnicy w kursie sprzedaży i zakupu danej waluty. Kantory internetowe odróżniają się od tych tradycyjnych właśnie poziomem spreadu – jest on u nich mniejszy.

Korzyści wymiany walut w Sieci zauważają importerzy. Kupią oni obcą walutę, niezbędną do zakupów na rynkach zagranicznych w niższej cenie niż w banku czy w tradycyjnym kantorze. Niższy spread jest zaletą również dla eksporterów. W e-kantorach sprzedają oni pieniądze uzyskane ze zbytu zagranicznego drożej, czyli cieszą się większym zyskiem w złotówkach.

Różnice w wysokości spreadu pomiędzy punktami tradycyjnymi a tymi w internetowej wymianie walut są zazwyczaj na poziomie części procenta. Oznacza to, że korzyści finansowe zauważalne są dopiero przy odpowiedniej skali zakupów i sprzedaży waluty. W związku z tym, że przedsiębiorcy operują znacznie większymi kwotami w transakcjach zagranicznych niż osoby prywatne, to właśnie oni najbardziej zauważają i odczuwają zalety wymiany walut w sieci. 

Ogromną zaletą internetowych kantorów jest również szybkość transakcji. W biznesie czas ma często decydujące znaczenie dla sukcesu. To właśnie dlatego przedsiębiorcy doceniają możliwość szybszej i tańszej wymiany walut online. 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.