Advertisement

Ataki hackerskie stały się codziennym zagrożeniem, dotyczą bardzo często również przedsiębiorców. Coraz więcej firm na świecie pada ofiarą oszustów internetowych, w Polsce liczba ta rośnie w zastraszającym tempie.

Z najnowszych raportów, opublikowanych m.in. przez PwC wynika, że ponad polskich połowa działalności gospodarczych była minimum 6 razy w minionym roku atakowana przez cyberprzestępców. Liczba ataków wyniosła w 2016 roku aż 638 mln! Tak duża częstotliwość działań hackerów sprawia, że wiele z nich się im niestety udaje. Szacuje się, że w wyniku cyberataków aż jedna trzecia firm poniosła straty finansowe.

 

Na świecie temat bezpieczeństwa cyfrowego jest często omawiany w środowiskach biznesowych i traktowany bardzo poważnie. Rodzimi przedsiębiorcy bagatelizują zjawisko cyberataków. Okazuje się, że mniej niż połowa (46 proc.) polskich przedsiębiorców ma opracowaną strategię na wypadek działań hackerskich. Dla porównania, średnia światowa w tym zakresie to 91 proc. Bardzo wiele polskich firm nie chroni dostatecznie dobrze danych swoich klientów – aż 30 proc. z nich nie dostosowało się do wymogów ustawy o ochronie danych osobowych. Ataki na te podmioty mogą powodować więc ogromne straty.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.