Advertisement

Prawie 90 proc. przedsiębiorców prowadzących mikro, małe i średnie firmy oraz biorących udział w badaniu Diners Club podsumowuje rok 2017 jako udany dla prowadzenia działalności biznesowej.

Najlepiej sytuację biznesową w minionym roku oceniają właściciele mikro przedsiębiorstw. W tej grupie aż 98 proc. jest zadowolonych z prowadzenia działań w 2017.

 

Warto podkreślić, że właściciele firm z sektora MSP chętnie inwestowali w nowych pracowników. Wzrost zatrudnienia odnotowano w 20 proc. z nich, największy przypadł na przedsiębiorstwa średnie i handlowe. Na zwolnienia decydowały się przede wszystkim firmy działające w przemyśle i usługach.

Najgorzej miniony rok oceniali właściciele przedsiębiorstw usługowych. Tylko 10 proc. z nich zakłada, że sytuacja może się zmienić w 2018.

Przedsiębiorcy za najważniejszy cel na 2018 stawiają pozyskanie nowych odbiorców – dotyczy to firm zarówno z branży handlowej, usługowej jak i produkcyjnej. Cięcia kosztów zapowiadają natomiast przedstawiciele przedsiębiorstw rolniczych.

Właściciele firm prognozują, że ten rok będzie dla nich udany. Aż 35 proc. ankietowanych liczy na poprawę swojej sytuacji biznesowej w najbliższych 12 miesiącach, a jej pogorszenie prognozuje tylko 6 proc. z nich.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.