fbpx

Już od lata tego roku mają zostać wprowadzone przepisy gwarantujące osobom do 26. roku życia zerową stawkę PIT. Likwidacja PIT-u nie obejmie jednak wszystkich pracujących młodych osób, a jedynie tych z dochodami z umowy o pracę.

Wykluczeni będą przedsiębiorcy, czyli osoby będące na samozatrudnieniu. Według rządu dla nich i tak już jest sporo udogodnień.

Zerowy PIT nie dla przedsiębiorców

Zerowy PIT to najnowszy pomysł rządu. Premier Morawiecki zapowiedział jego wprowadzenie już od lata tego roku. Pomysł zakłada, że osoby do 26. roku życia będą zwolnione z podatku dochodowego PIT. Niestety, ta słuszna idea nie będzie dotyczyć wszystkich młodych pracujących. Na początku premier wykluczył przedsiębiorców. Stwierdzono bowiem, że osoby samozatrudnione mają inne udogodnienia (zapewne chodzi o niższy ZUS w pierwszych latach działalności). Niedawno okazało się, że prawdopodobnie także osoby pracujące na umowę o dzieło czy zlecenie nie będą podlegać zwolnieniu z PIT. Przepisy mają zatem objąć jedynie młodych na etacie – ale także nie wszystkich. Rzeczniczka premiera poinformowała, że zostanie wprowadzony limit zarobków – do 85 tys. złotych brutto dochodów osoby do 26. roku życia nie zapłacą PIT-u.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.