fbpx

Statystyki pokazują, że wysyłamy ok. 108 miliardów wiadomości dziennie, a obsługa poczty elektronicznej pochłania pracownikowi przeciętnie 23 proc. czasu w pracy.

E-maile zajmują zatem w biznesie ważne miejsce. To jeden z wielu powodów, dla których firmy powinny przywiązywać uwagę do rozwiązań, jakie wybierają w tym zakresie. Która poczta jest najlepszą ofertą dla biznesu?

G-Suite – poczta od Google

W 2018 roku firma Google pochwaliła się, że z jej poczty korzysta 1,5 miliarda użytkowników, czyli co 5. Osoba na świecie. Wynik jest zaskakujący, ale nie jest to przypadek. Google dba o swoją pocztę, rozwija ją, wprowadza kolejne rozwiązania i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Gmail jest jednym z elementów pakietu G-Suite, czyli zestawu oprogramowania dla firm, które stworzone zostało przez Google. Czym różni się poczta z tego pakietu od darmowego Gmaila? Przede wszystkim G-Suite to własna domena w adresie. Zamiast korzystać z e-maila: nazwasklepu@gmail.com, twój adres może wyglądać następująco: kontakt@nazwasklepu.pl. Kolejna kwestia to przestrzeń dyskowa. W wersji darmowej masz do dyspozycji 15 GB, w płatnej 30 GB, a nawet 1 TB na użytkownika. Opcja płatna to również zaawansowane filtry antyspamowe. Jedną z możliwości jest dodanie adresu IP nadawcy do białej listy. Kolejna kwestia – darmowe konto Gmail nie wykonuje kopii zapasowej, a w G-suite możesz aktywować wykonywanie backupu w chmurze. Ważnym argumentem przemawiającym za tą pocztą jest również jej popularność – pracownik nie będzie potrzebować czasu na odnalezienie istotnych funkcji, gdyż bardzo prawdopodobne, że korzysta z niej na co dzień.

Office 365 – poczta od Microsoftu

Z pewnością Office kojarzy ci się przede wszystkim z oprogramowaniem biurowym. Aplikacje, które się do niego zaliczają, znajdziesz tutaj:https://home.pl/office365/. W pakiecie tym jest również stale unowocześniana Poczta Exchange, dzięki której także możesz korzystać z własnej domeny. W przypadku Gmaila oferowana powierzchnia dotyczy wszystkich usług. Wybierając Exchange, masz do wykorzystania, w zależności od pakietu, od 15 do 50 GB na pocztę. Pakiet Office 365 możesz dostosować do swoich potrzeb – zdecyduj, czy niezbędne są dla ciebie aplikacje zainstalowane na dysku komputera, czy wystarczą ci wersje dostępne przez przeglądarkę. Exchange jest programem, z którego korzystasz za pośrednictwem przeglądarki. Pocztą instalowaną na dysku urządzenia jest Outlook.

Poczta w home.pl

Kolejnym rozwiązaniem może być skorzystanie z poczty w ramach oferty firmy hostingowej. Jak to zrobić? Jeśli jesteś użytkownikiem serwera (szczegóły:https://home.pl/hosting/), to wystarczy, że dodasz domenę i założysz skrzynkę e-mail. Jeśli jednak nie potrzebujesz hostingu, to możesz skorzystać wyłącznie z poczty. O czym mowa? O ofercie kierowanej zarówno do firm, jak i osób indywidualnych. Informacje o tej usłudze znajdziesz tutaj:https://home.pl/poczta/. Na czym ona polega? W przypadku pakietu Poczta Biznes otrzymujesz do dyspozycji 100 GB powierzchni na dane, możesz założyć wiele kont, korzystać z aplikacji poczty w przeglądarce, ale również innych aplikacji dostępnych online. Masz dostęp do innowacyjnej platformy komunikacji w internecie OX App Suite, ale pocztę możesz również zsynchronizować z aplikacją zainstalowaną np. na komputerze i tam odbierać wiadomości. W ramach oferty otrzymujesz filtry antyspamowe i ochronę antywirusową. Inne, przydatne rozwiązania to planowanie zadań, książka adresowa z możliwością tworzenia listy dystrybucyjnej czy kalendarz z powiadomieniami.

Którą pocztę wybrać?

Wszystkie wymienione aplikacje są rozwiązaniami, które nieustannie ewoluują i zapewniają  funkcje, których możesz potrzebować, prowadząc biznes. Przed wyborem oferty warto przetestować ich możliwości i ocenić je pod kątem potrzeb biznesowych. Któraś z propozycji z pewnością zaspokoi twoje wymagania.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.