Etykieta, poza funkcją informacyjną, spełnia także kilka innych zadań. Pomysłowo zaprojektowane znakowanie produktu to też dobry sposób na zdobycie uwagi konsumenta, a także swoista wizytówka przedsiębiorstwa. Jak dobrze zaprojektować treść, by spełniała wszystkie swoje założenia?

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Jednym z podstawowych zadań etykiety jest zwrócenie na siebie uwagi klienta. Odbywa się to na identycznych zasadach, jakie panują w społeczeństwie – aby zrobić dobre wrażenie, wystarczy kilka sekund. I tutaj również można zrobić je tylko raz. Zainteresowanie konsumenta można zdobyć nie tylko ciekawą grafiką i przemyślaną treścią. Istotne jest samo rozmieszczenie tekstu, a nawet czcionka.

Klient szczegółowo ocenia wygląd etykiety i opakowanie produktu. Treść, poza wartością merytoryczną, powinna być przede wszystkim czytelna, aby konsument z łatwością znalazł interesujące go informacje.

Spójność z polityką firmy

Warto zadać sobie trochę trudu i znaleźć sposób na oryginalną etykietę, która będzie wyróżniać się na tle konkurencji. Minimalizuje się wówczas ryzyko, że spośród wielu produktów, które wyglądają niemal tak samo, konsument i tak sięgnie po asortyment, który zna najlepiej. Będąc konsekwentnym w swoich działaniach, bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie etykiety, której grafika będzie spójna z identyfikacją wizualną marki. Dzięki temu produkt będzie nie tylko rozpoznawalny, ale też z czasem przyczyni się do zwiększenia obrotów w firmie.

Nawiązać więź z klientem

Istnieje wiele sposobów na to, by przybliżyć konsumentom filozofię swoich produktów. Jedną z takich okazji stwarza etykieta. Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń i rozmieszczenie treści wraz z chwytliwym hasłem o wiele bardziej przemawiają do konsumenta, niż nudna i powtarzalna nalepka. Warto oprócz niezbędnych informacji umieścić choćby znaczek nawiązujący do troski firmy o środowisko (o ile takowe działania faktycznie podejmowane są przez przedsiębiorstwo).

Parametry techniczne

Gdy dobrze zaprojektowana etykieta spełnia swoje zadanie, czas na jej wydruk. Niemal w każdym przypadku najlepiej skorzystać z usług firmy zewnętrznej, takiej jak drukarnia etykiet https://etyfol.pl/. Obsługa firmy jest w stanie udzielić wielu praktycznych wskazówek, dzięki którym etykieta będzie prezentować się jeszcze bardziej estetycznie i na pewno przykuje wzrok konsumenta.

Solidna firma dysponuje wiedzą, o której właściciel swoich produktów niekoniecznie musi mieć pojęcie. Dzięki wspólnym ustaleniom zleceniodawca zdobędzie informację o precyzyjnych wymiarach etykiety, rodzaju zastosowanego materiału oraz kleju, który zapewni trwałość. Niemniej ważna jest jakość nadruku, będąca najistotniejszym nośnikiem informacji dla klienta.

Dobrze przygotowany projekt etykiety bez wątpienia wymaga kreatywności i czasu. Nie bez znaczenia jest też znajomość przepisów prawnych, regulujących konkretną treść oraz wszelkie oznaczenia. Jeśli uda się połączyć wszystko w całość, efektem będzie widoczna i czytelna etykieta, która zwraca na siebie uwagę.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.