fbpx

Rozliczanie i analizy czasu pracy kierowców wymagają profesjonalnych rozwiązań. Optymalizacja tych procesów jest ważna nie tylko ze względu na normy prawne, lecz także szansy na poczynienie dodatkowych oszczędności.

Rozliczanie czasu pracy kierowców – warto sięgnąć po profesjonalne rozwiązania

Usprawnienie rozliczania i analizy czasu pracy kierowców to coś, czego rynek oczekuje od firm związanych z branżą TSL – transport, logistyka, spedycja w XXI wieku. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę zaangażowanie polskich podmiotów w rozwijanie tego sektora nie tylko w skali krajowej, lecz także międzynarodowej. Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z partnerami z innych krajów. Jednak dostosowanie dokumentacji i spełnianie norm, które panują za granicą, nie jest wcale proste. Trzeba uwzględnić np. kwotę wynagrodzenia minimalnego oraz przygotować się na kontrole. Brak odpowiednich rozwiązań sprawia, że pomyślne przejście inspekcji staje się trudniejsze. Nie da się stworzyć jednolitej bazy danych, która uwzględniałaby cały know-how, wszystkie normy prawne i dokonywała ich analizy – nie na tym etapie rozwoju technologii. Dlatego tak wiele firm z sektora TSL sięga po wsparcie. Firmy, które realizują doradztwo z zakresu ewidencjonowania czasu pracy kierowców, mogą nie tylko skupiać się na tym jednym aspekcie funkcjonowania przedsiębiorstwa transportowego. Ich bogate doświadczenie sprzyja temu, by dokonać optymalizacji na wielu poziomach, co szybko przełożyć się może na spore oszczędności na różnych polach. Warto więc sięgać po pomoc zaufanych, nowoczesnych i skutecznych podmiotów, takich jak tych, które działają w ramach grupy Inelo - OCRK.

Dlaczego wsparcie zaufanego partnera w rozwoju firmy transportowej jest tak istotne?

Nie wystarczy skuteczny system ewidencjonowania czasu kierowców. Konieczne jest także to, by w razie kontroli móc opierać się o skuteczne wsparcie prawne (zaufane podmioty oferują nawet reprezentację przy inspekcjach), czy zapewnienie odpowiedniego know-how pracownikom. Wiele problemów związanych z nieprawidłowym rozliczaniem czasu pracy kierowców jest efektem naruszenia (być może nieświadomego) ze strony właśnie pracowników. Dlatego warto dokonać wszechstronnej analizy procesów zachodzących w firmie i sprawdzić, czy nie jest konieczne szkolenie kierowców. To pierwszy krok do ograniczania kosztów prowadzenia działalności transportowej. Zestawiając to z wdrożeniem odpowiedniego systemu i właściwego sprzętu, zarządzanie firmą będzie łatwiejsze i efektywniejsze. Wszystko to wymaga jednak wsparcia

Oferta Inelo i OCRK – skorzystaj z nowoczesnych systemów, które sprzyjają skutecznemu transportowi

Kompleksowe usługi dla branży transportowej dzięki OCRK w parze z oprogramowaniem Inelo pozwalają na bardzo dokładną analizę czasu pracy kierowców, a także doradztwa. Jeśli zdecydujesz się na wsparcie OCRK, możesz liczyć na pomoc 24/7, fachowe szkolenia, bogaty know-how i wszechstronne wsparcie prawne. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom, a także skutecznej integracji narzędzi IT, kontrola nad tym, co dzieje się na trasie, będzie w Twoich rękach. A od tego krótka droga do tego, by skuteczniej zarządzać całą firmą. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja firma transportowa funkcjonowała efektywnie, zgodnie z prawem i dostarczała zyski przy najlepszej optymalizacji, sięgnięcie po rozwiązania OCRK będzie bardzo dobrym krokiem. W ramach OCRK wykorzystywane jest oprogramowanie Inelo, które stosowane jest m.in. przez podmioty kontrolujące i służby. Stąd pewność, że po Twojej stronie wszystkie wymagania będą spełnione, a jeśli nie, bardzo szybko uda Ci się to zweryfikować i zareagować.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.