fbpx

Ogłoszony przez rząd projekt Nowy Ład dotknie mocno przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym. Będą oni stratni.

Rzecznik MŚP wystosował apel o wprowadzenie korekt do projektu, które byłyby korzystne dla osób rozliczających się liniowo.

Apel rzecznika

Rzecznik Małych i średnich przedsiębiorstw, Adam Abramowicz, wystosował do premiera Mateusza Morawieckiego apel o wdrożenie pewnych zmian w programie Nowy Ład. Jednym z pomysłów rzecznika jest wprowadzenie kwoty wolnej od podatku wynoszącej 30 tys. zł dla przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym. Jak mówi rzecznik: – W obecnym kształcie Polskiego Ładu wszyscy przedsiębiorcy, rozliczający się w taki sposób, stracą. Także ci, którzy osiągają stosunkowo niewielkie dochody. Choć formalnie ten sposób opodatkowania w PIT nie zniknie, to stanie się nieatrakcyjny – podkreśla Abramowicz w informacji prasowej. – Środowisko przedsiębiorców uznaje jednolite opodatkowanie wszystkich dochodów za jedno z najcenniejszych zdobyczy legislacyjnych 30-lecia gospodarki rynkowej, dlatego bardzo mi zależy na jego utrzymaniu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.