Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Studia prawnicze — co warto o nich wiedzieć?

Ukończenie studiów prawniczych otwiera ścieżkę do szanowanej i fascynującej kariery. Taki kierunek studiów jest jednak wymagający, dlatego jeszcze przed złożeniem dokumentów, warto dowiedzieć się paru przydatnych faktów na ich temat. Wyjaśniamy je w niniejszym artykule.

Kandydaci na studia prawnicze często mają w głowie wiele pytań i wątpliwości. Wielu z nich zastanawia się przede wszystkim czy warto udać się na ten kierunek, ile trwają studia prawnicze w WSB oraz czy można połączyć je z pracą zawodową lub prowadzeniem własnej działalności. Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Prawnicze studia — ile trwają? Czy warto?

Wizja ukończenia studiów z kierunku prawa oraz podjęcia się aplikacji budzi w wielu osobach spore emocje. Nic dziwnego — w końcu studia prawnicze zdecydowanie nie są dla każdego. Konieczne są pewne cechy charakteru, takie jak systematyczność, dokładność, logiczne myślenie czy analityczny umysł. Przyda się także odporność na stres oraz spora ambicja. Czy więc warto decydować się na studia prawnicze? Jeśli posiadasz wyżej wymienione predyspozycje, a praca jako adwokat czy prokurator jest Twoim marzeniem, to jak najbardziej! Ile trwają takie studia? W WSB-NLU jednolite studia magisterskie (bez rozbicia na studia I i II stopnia) trwają w sumie 5 lat, czyli 10 semestrów.

Czy można połączyć studia w WSB-NLU z prowadzeniem firmy?

Studia trwające 5 lat są intensywnym okresem, w trakcie którego najczęściej trzeba połączyć naukę z pracą zawodową. Wiele osób decyduje się także na prowadzenie własnej działalności, a zdarza się także tak, że to właściciele firm decydują się na studia prawnicze, aby mieć lepsze pojęcie na temat różnego rodzaju zagadnień prawnych dotyczących prowadzenia biznesu. Czy możliwe jest połączenie takiej pracy zawodowej ze studiami prawniczymi? W szkole WSB-NLU studenci mogą zdecydować się zarówno na tryb niestacjonarny, czyli zaoczny (weekendowy), jak i na studia w modelu RealTime Online.

Aplikacja po ukończeniu studiów prawniczych

Samo ukończenie 5-letnich jednolitych studiów prawniczych nie daje jeszcze konkretnych umiejętności w danej dziedzinie prawa. Choć studenci w trakcie zajęć uczą się bardzo wielu różnych zagadnień, takich jak logika, prawo rzymskie czy koncepcje zarządzania, po ukończeniu studiów powinni dodatkowo podjąć się aplikacji w konkretnym zawodzie, aby nabyć pełnię praw do jego wykonywania. Możliwe są następujące aplikacje:

  • prokuratorska,
  • notarialna,
  • adwokacka,
  • komornicza,
  • sędziowska,
  • radcowska.

Widać więc wyraźnie, że ukończenie studiów prawniczych z aplikacją jest czasochłonnym i pracochłonnym wyzwaniem, którego jednak zdecydowanie warto się podjąć. Zawód prawnika jest bowiem jednym z najbardziej cenionych, szanowanych i pożądanych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.