fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Przedsiębiorcy w wakacje nie odpoczywają

Wakacje to dla wielu przedsiębiorców trudny okres. Ze statystyk wynika, że nie tylko ponad połowa przedsiębiorców nie planuje na ten czas urlopu, ale dla 30% z nich będzie to okres wzmożonej pracy.

Wakacje na plażyBadanie przeprowadził wśród swoich klientów Idea Bank . Z jego wyników wynika również, że pracoholików przybywa z roku na rok. Może mieć to związek ze zmniejszającą się średnią wieku przedsiębiorców – młodzi ludzie okazują się bardziej zaangażowani w swoje projekty.

Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Wielu przedsiębiorców obawia się, że jakoś usług firmy spadnie podczas ich nieobecności. Inni z kolei zastępują swoich pracowników, gdy Ci biorą urlopy. Wreszcie wiele rodzajów działalności jest sezonowa i właśnie latem przypada ich zwiększona aktywność. Wówczas każda osoba w firmie, również właściciel firmy, jest bardzo potrzebna.

Jednak są też dobre przykłady, chociaż jest ich mniejszość. Około jednego procenta przedsiębiorców planuje w te wakacje zawiesić na pewien okres działalność. Statystyki tego nie obejmują, ale wielu przedsiębiorców zapewne planuje odrobić zaległości urlopowe o innej porze roku.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.