fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Nowy ranking rachunków firmowych

Na stronie kontofirmowe.net opublikowaliśmy najnowszy ranking kont bankowych dla przedsiębiorców. Pojawiło się sporo nowości – w tym już na 1. miejscu.

 

Zmiany na podium

Idea BankZestawienie najkorzystniejszych rachunków dla firm otwiera nowa oferta Idea Banku. Możemy znaleźć w niej szereg zer: darmowe prowadzenie konta, darmowe przelewy przez internet, darmowa karta bankomatowa i wypłaty w 600 krajowych bankomatach. Dodatkowym atutem jest darmowa usługa Idea Cloud, która posiada bardzo przydatne funkcjonalności, m.in. wystawianie faktur i bezpieczne przechowywanie plików (tzw. wirtualny sejf) oraz bardzo przydatna aplikacja do zarządzania płynnością finansową z proponowanymi rozwiązaniami, np. faktoringiem. To wszystko sprawia, że jest to obecnie najlepsza z dostępnych dla przedsiębiorców ofert i przede wszystkim duża zmiana, bo poprzedni system bankowości elektronicznej Idea Banku był bardzo niepraktyczny – teraz to duży plus.

Na drugim miejscu spadek z pierwszego: Alior Bank, który do swojej bardzo korzystnej oferty dodał możliwość łatwego pozyskiwania dofinansowania do zakupu kasy fiskalnej w kwocie nawet do 800 złotych. Poza tym jednak oferuje mniej darmowych bankomatów od lidera zestawienia i wymaga spełniania szeregu warunków, aby konto pozostało darmowe (należy na to konto otrzymywać wpływy od klientów oraz z niego opłacać składki do ZUS-u lub podatki). 

Ostatnie miejsce na podium to niezmienne sprawdzony mBank. Jest to konto darmowe z pięcioma darmowymi przelewami w miesiącu (dla wielu przedsiębiorców to wystarczająca ilość). Dodatkowo można już od pierwszego dnia posiadania rachunku korzystać z lini kredytowej do 10000 złotych – to doskonała oferta, gdy ktoś potrzebuje zastrzyku gotówki na start. 

 

Nowości na dalszych miejscach

W zestawieniu pojawiło się kilka nowych ofert – w tym dwie zupełne nowości na miejscu 5. i 6. Są to kolejno BIZ Bank, który – jak nazwa sugeruje – ma w swojej ofercie wyłącznie usługi dla firm oraz nowe dziecko FM Banku, czyli Bank Smart. Obie instytucje starają się zdobyć nowych klientów, wiec przygotowały bardzo korzystne oferty. Konta są oczywiście darmowe, podobnie jak przelewy przez Internet i wypłaty z bankomatów (i to nawet za granicą!). Dodatkowo BIZ Bank proponuje wysokie oprocentowanie rachunku (4%, gdy posiadamy na koncie co najmniej 5 tys złotych).

Pełen ranking dostępny jest pod adresem:
http://kontofirmowe.net/rachunek-firmowy-ranking

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.