fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Nie zadzieraj z małą firmą

Na pomysłową zemstę zdecydował się przedsiębiorca, któremu jedna z warszawskich wspólnot mieskaniowych odmówiła możliwości prowadzenia gastronomii.

 

LumpeX w Rezydencji FoksalLuksusowy apartamentowiec w centrum Warszawy, nazwany Redyzencją Foksal, znalazł się w centrum zainteresowania Internautów, gdy witryna jednego ze znajdujących się w nim lokali usługowych została oklejona okropną, kiczowatą reklamą, zapowiadającą następujące usługi: LumpeX, perfumy na litry, usuwanie robaków z ubrań – wkrutce otwarcie (pisowania oryginalna). Jak się okazało, ten dziwny widok wynika z ciekawej historii.

Przedsiębiorca, który nabył lokal planował początkowo otworzyć w nim restaurację, lecz konstrukcja budynku na to nie pozwalała. Postanowił więc uruchomić punkt z tzw. zimną gastronomią. W zamierzeniu poziom usług miał odpowiadać charakterowi budynku. Wspólnota mieszkaniowa była jednak innego zdania i nie pozwoliła na żadne działania związane z gastronomią ponieważ – mogło to obniżyć prestiż miejsca.

Jak potoczy sie dalej ta historia? Zapewne przedsiębiorca pozbędzie się lokalu i „dezyderacja ubrań i kocy” nie stanie się faktem. Jednak do tego czasu wspólnota musi znosić ziszczanie się swoich obaw, czyli spadku prestiżu budynku.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.