fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

SILESIAinfo – ciekawy projekt dla przedsiębiorców

Pod tą nazwą kryje się Polsko-Czeska Gospodarcza Platforma Informacyjna. Wyjątkowy projekt mający polepszyć współpracę przedsiębiorców na granicy polsko-czeskiej.

 

SILESIAinfoGłównymi użytkownikami portalu, który można znaleźć na stronie http://SILESIAinfo.org są przedsiębiorcy z obszarów przygranicznych Polski i Czech. Podstawowa funkcja jest informacyjna – za pomocą portalu można wymieniać się informacjami gospodarczymi z rynków lokalnych. Każda firma posiada również swój profil. Oprócz tego za jego pomocą można zwrócić się z zapytaniem do administratora portalu oraz – co najciekawsze – do współpracujących instytucji, w tym do Policji, Urzędów, Szkół. 

Portal posiada bardzo szeroki zakres działania. Oprócz powyższych funkcjonalności można na nim znaleźć informacje o terenach inwestycyjnych, podatkach i ulgach, dofinansowaniu i szkoleniach oraz o samych firmach z regionu. Wszystko to dla wygody przedsiębiorców i polepszenia współpracy między firmami z regionów.

Projekt wydaje się bardzo ciekawy i nowatorski, a przede wszystkim jest to fajny przykład działania oddolnego, nie pochodzącego od władzy centralnej w Warszawie – inicjatorem był prezydent miasta Raciborza, Mirosław Lenk.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.