fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Powstała Karta Młodego Przedsiębiorcy

Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim wprowadził Karty Młodego Przedsiębiorcy – zbiór preferencji, na które może liczyć przedsiębiorca do 30. roku życia.

 

Karta Młodego PrzedsiębiorcyWodzisławski Urząd Pracy obliczył, że około 40% zarejestrowanych bezrobotnych to osoby do 30. roku życia. Postanowił się temu przeciwdziałać. W ten sposób powstała ciekawa i nowatorska forma promocji zakładania działalności gospodarczej wśród młodych. Mogą oni uzyskiwać Kartę Młodego Przedsiębiorcy, gdy zdecydują się na działanie w formie własnej firmy. 

Właściciel Karty ma być preferencyjnie traktowany przez organy administracji publicznej (oczywiście w ramach prawa), otoczenie biznesu oraz (chyba przede wszystkim) inne firmy. Te, dzięki współpracy, mają zyskać opinię podmiotów wspierających młodych przedsiębiorców i lokalny biznes, bezpłatną promocję oraz potencjalnie nowych klientów. Do programu już zgłosiło się wielu partnerów proponując młodym osobom startującym w biznesie szereg rabatów i udogodnień. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Stworzenie Karty jest akcją oddolną i na razie niestety tylko lokalną – miejmy jednak nadzieję, ze pomysł będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, odniesie sukces i zainteresują się nim również Urzędy Pracy innych powiatów. 

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.