fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Przedsiębiorcy za kontrowersyjnymi zmianami administracyjnymi

Ogłoszono wyniki ankiety przeprowadzonej wśród przedsiębiorców na temat utworzenia województwa Środkowopomorskiego. W tym samym czasie przedsiębiorcy wyrazili swoje zdanie o utworzeniu Metropolii Bydgoskiej.

 

Mapa województw pomorskichW drugiej połowie stycznia Izba Gospodarcza w Koszalinie przeprowadziła ankietę wśród 168 firm. Ankietowani przedsiębiorcy pochodzą z miasta Koszalina oraz okolic. Większość badanych osób opowiedziało się za utworzeniem nowego województwa – było to dokładnie 64%. Tylko 15% uznało, że nowe województwo byłoby niekorzystne dla regionu. Pozostałe 21% nie miało zdania na ten temat.

Przedsiębiorcy opowiadający sie za województwem Środkowopomorskim używali takich argumentów jak: większe szanse dofinansowania z Budżetu Państwa lub Unii Europejskiej, lepszy kontakt z organami administracyjnymi, generalnie poprawę w funkcjonowaniu miasta i jego prestiż (jako miasta wojewódzkiego).

Tymczasem w Bydgoszczy organizacja o nazwie Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan wyraził poparcie dla utworzenia Metropolii Bydgoskiej. Uznali, że byłby to dobry impuls rozwoju gospodarczego i wzrostu zamożności w regionie. 

Obie powyższe kwestie są dyskusyjne. Przedsiębiorcy raczej widzą pozytywne skutki zmian, lecz trzeba pamiętać, że zmiany te będą posiadały również negatywne konsekwencje. Jak będzie w rzeczywistości i czy do zmian w ogóle dojdzie – powinniśmy przekonać się w najbliższych latach.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.