fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Liderzy biznesu zaczynali od małych firm

Analiza życiorysów właścicieli największych polskich przedsiębiorstw wykazała, że w większości przypadków zaczynali oni od zera – małych jednoosobowych działalności.

 

Biznesmen po 50.Firma doradcza Grant Thornton wraz z bankiem HSB opublikowali wyniki wspólnego badania, z które wyłania się portret statystycznego lidera biznesowego w Polsce. Ma on średnio 58 lat, a własną działalność rozpoczynał mając 32 lata. W raporcie można znaleźć takie słowa: "statystyczny polski lider biznesowy stworzył firmę od zera w wybranej przez siebie branży, a ciężka praca i biznesowa intuicja pozwoliły mu nie tylko utrzymać się na rynku, ale także rozwijać swoje przedsięwzięcie".

Jest to dobra ocena polskich przedsiębiorców. Nie da się bowiem ukryć, że ci, którzy odnieśli sukces, samo go sobie wypracowali i zasługują na niego. Analogiczne badania zagraniczne wykazują znacznie większy odsetek bogatych przedsiębiorców, którym jednak firmy i kapitał zostały dane (najczęściej w formie spadku). W Polsce skala tego zjawiska jest nadal marginalna. Za to sami potrafimy zostać autorami naszych sukcesów i to bardzo cieszy.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.