fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Minister Morawiecki zapowiada ponad bilion złotych na rozwój

W Olsztynie z władzami samorządowymi i przedstawicielami przedsiębiorców spotkał się minister rozwoju, Mateusz Morawiecki. Zapowiedział ponad bilion złotych na inwestycje realizowane zgodnie z Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Celem Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju są inwestycje, które przyczynią się do przynoszenia Polsce trwałych korzyści gospodarczych. W ramach realizowanych projektów minister Morawiecki chce wzmocnić polski kapitał we wszystkich aspektach, co oznacza wsparcie polskich przedsiębiorców. 

Na spotkaniu zwrócono uwagę na główne problemy, z którym boryka się województwo warmińsko-mazurskie. Według władz lokalnych są to przede wszystkim: wysokie bezrobocie, niewystarczająca infrastruktura komunikacyjna i małe uprzemysłowienie. Czynniki te wpływają na małe zainteresowanie gospodarcze tym regionem. Minister chce, by w ramach Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przeznaczono środki na inwestycje przyciągające inwestorów oraz na wsparcie przedsiębiorców już działających w województwie, np. poprzez pomoc w ekspansji na rynki zagraniczne. 

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju dotyczy całego kraju, jednak przedsiębiorcy z województw wschodnich mają skorzystać na nim najwięcej, gdyż to głównie te rejony potrzebują inwestycji wzmacniających ich konkurencyjność gospodarczą. 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.