Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Firmy w chmurach

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z rozwiązań dostępnych w chmurze, czyli z cloud computing. Tak wynika z raportu „State of the Cloud Report 2016” opublikowanego przez Onex Group.

Firmy, które decydują się na rozwiązania chmurowe można podzielić ze względu na doświadczenie i sposób ich wykorzystania. 29 proc. przedsiębiorstw używa chmury w bieżącej działalności w pełni wykorzystując jej możliwości („cloud focused”). Warto zauważyć, że to o 3 p.p. więcej niż w podobnym badaniu w roku ubiegłym. 26 proc. firm to te, które zaczynają korzystać z rozwiązań chmurowych, czyli „cloud begginers”.

 

Rozwiązania w chmurze – dlaczego i dla kogo

Według ekspertów Onex Group to przede wszystkim małe firmy wybierają rozwiązania w chmurze. Aż 32 proc. małych i średnich firm to doświadczeni użytkownicy. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie mają one rozbudowanej wewnętrznej infrastruktury IT, którą trzeba by było dostosowywać i modyfikować, by współpracowała z chmurą. Dzięki temu małe przedsiębiorstwa mogą szybciej niż te duże korzystać z rozwiązań chmurowych.

Początkujący użytkownicy, czyli „cloud begginers” swoją przygodę z chmurą rozpoczynają od przeniesienia danych.  Niecałe 40 proc. z nich zauważa, że dzięki temu dostęp do dokumentów firmowych jest zdecydowanie łatwiejszy.

W przypadku „cloud focused” głównym celem stosowania rozwiązań chmurowych jest optymalizacja kosztów firmy. Ponad 80 proc. dostrzega korzyści łatwego i wygodnego dostępu do danych firmowych, a 50 proc. dostrzega, że wpływa on na obniżenie kosztów.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.