fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Masz kasę fiskalną? Czeka Cię rewolucja

Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzenie w 2018 roku zmian, które umożliwią urzędnikom monitoring online transakcji rejestrowanych przez każdą kasę fiskalną.

Projekt w założeniu ma ułatwić kontrole skarbowe. Wszystkie kasy od 2018 roku miałyby posiadać funkcję, dzięki której mogą automatycznie przekazywać informacje o każdej zarejestrowanej transakcji. Urzędnicy mieliby dostęp do tych danych na bieżąco, dzięki systemom online. 

 

Nowe kasy fiskalne 

Co wprowadzenie tych zmian oznacza dla przedsiębiorców korzystających w swojej działalności z kas fiskalnych? Przede wszystkim zakup nowego urządzenia. Wszystkie kasy będą musiały mieć podłączenie do teleinformatycznego systemu zbierającego dane o transakcjach. Funkcję taką spełniał będzie specjalny port umożliwiający kasie komunikację z terminalem, który zajmie się transmisją danych do systemu.

Jak zauważają eksperci, wprowadzenie zmian na początku 2018 roku może okazać się niemożliwe właśnie z powodu technicznych braków w samych urządzeniach. Producenci mogą bowiem nie zdążyć z wdrożeniem funkcjonalności w tak dużej liczbie kas fiskalnych. Poza tym pomysł technicznym aspektem pomysł jest oceniany pozytywnie przez przedsiębiorców, którzy nie mają nic do ukrycia przed Skarbówką.

 

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.