fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Dobre nastroje w biznesie

Przedsiębiorcy sektora MŚP nadal patrzą na prowadzenie biznesu optymistycznie. Jak wynika z najnowszego badania Instytutu Keralla Research dobre nastroje wynikają z pozytywnej oceny kondycji ekonomicznej firm, ale także stanu polskiej gospodarki.

Instytut Keralla Research publikuje raporty na temat nastrojów i planów zakupowych polskich przedsiębiorców co kwartał. W upływającym właśnie trzecim kwartale roku wyraźnie wzrosła liczba biznesowych optymistów – sytuację gospodarczą jako korzystną ocenia 20,2 proc właścicieli małych i średnich firm (to wzrost o 11 p.p. w stosunku do poprzedniego okresu). Wielu z nich wskazuje również, że ich kondycja biznesowa poprawiła się w ostatnich trzech miesiącach.

Nie tylko rośnie liczba optymistów, ale też znacznie zmniejsza się grupa osób negatywnie oceniających polską sytuację gospodarczą i kondycję ekonomiczną biznesu.  W pierwszym kwartale roku pesymiści stanowili grupę 15,8 proc., obecnie jest to tylko 8,3 proc.

W najbliższych miesiącach inwestycje planują głównie firmy produkcyjne, transportowe oraz te, które zatrudniają od 10 do 249 pracowników. Przemysł planuje zwiększenie zatrudnienia.

Przedsiębiorcy przewidują, że w ostatnim kwartale roku nie zajdą znaczące zmiany w funkcjonowaniu polskiej gospodarki, a tym samym w ich biznesie. Kondycję swoich firm ocenią jako stabilną.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.