Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Rejestracja firmy przez telefon

Od dzisiaj – 16 stycznia – Ministerstwo Rozwoju udostępnia nowy sposób wypełniania formularza CEIDG. Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna!

Ministerstwo wprowadziło kolejne udogodnienie dla nowych przedsiębiorców. Tym razem chodzi o rejestrację działalności. Teraz wystarczy wykonać telefon i przejść proces zakładania firmy z pomocą konsultanta. Oznacza to, że wniosku nie trzeba wypełniać samodzielnie. Konsultant odpowie na pytania przyszłych przedsiębiorców, przyjmie wszystkie niezbędne dane oraz wprowadzi je do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Po zakończeniu takiej rozmowy wnioskodawca otrzyma SMS z numerem wypełnionego wniosku.

Teraz wystarczy udać się do dowolnego Urzędu Gminy i podać numer wniosku. Urzędnik wydrukuje go i przedłoży do podpisu. Ci z przyszłych przedsiębiorców, którzy posiadają profil zaufany ePUAP lub podpis elektroniczny, mogą przejść cały proces rejestracji online.

Usługa rejestracji przez telefon realizowana jest przez Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl. Firmę można założyć w ten sposób wybierając numer 801 055 088.

 

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.