fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Uwaga! Oszuści znów atakują przedsiębiorców

O sposobach oszustów na wyciąganie pieniędzy od nowych przedsiębiorców pisaliśmy już wielokrotnie. Niestety co chwilę rodzą się nowe pomysły na wyłudzanie często niemałych kwot od firm. Tym razem przestrzegamy przed listami od „Wydziału Bezpieczeństwa Teleinformatycznego”.

Tym razem oszuści wysyłają do przedsiębiorców pisma podając się za inspektorów „Wydziału Bezpieczeństwa Teleinformatycznego”. Są to dokumenty do złudzenia przypominające pisma urzędowe, a ich celem jest zastraszenie przedsiębiorcy.

 

W tym wypadku właściciel firmy otrzymuje pismo, w którym zostaje poinformowany o tym, że wyświetlał na komputerze treści niezgodne z artykułem o wskazanym w dokumencie numerze. Niestety nie jest wyjaśnione, czego dotyczy ten artykuł, z jakiej ustawy czy rozporządzenia pochodzi. Pismo wymusza na przedsiębiorcy opłacenie kwoty 500 zł za nadużycie uprawnień i „niekorzystne rozporządzenie mienia teleinformatycznego”. W liście wskazane są również artykuły z kodeksu karnego dla wywołania silniejszego efektu psychologicznego.

Jest to oczywiście oszustwo, a „wykroczenie” zostało zmyślone przez nadawców listu. Po raz kolejny ostrzegamy więc przedsiębiorców przed tego typu pismami. Warto każdy otrzymany dokument tego typu weryfikować i dokładnie sprawdzać, a przy podejrzeniu stosowania nieuczciwych praktyk koniecznie przekazywać do organów ścigania.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.