fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Więcej kosztów do rozliczenia – nowe zasady dot. amortyzacji

Rząd pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o PIT i CIT, który pozwoli przedsiębiorcom na jednorazowe zaliczenie w koszty uzyskania przychodów inwestycji w środki trwałe nawet do 100 tysięcy złotych. Dzięki planowanym zmianom firmy będą mogły odliczyć od podatku jednorazowo w ciągu roku zakup maszyn i urządzeń o wartości od 10 do 100 tysięcy złotych.

Nowelizacja ustawy o PIT i CIT jest kolejnym etapem tzw. planu Morawieckiego. Odliczenie będzie można zastosować od zakupionych maszyn i urządzeń, wyłączone z niego będą jednak nieruchomości i środki transportu.

 

Przygotowywany projekt ma być skierowany do przedsiębiorców, którzy dokonali inwestycji w środki trwałe o wartości od 10 do 100 tysięcy złotych. Możliwość takiej jednorazowej amortyzacji ma poprawić konkurencyjność przedsiębiorstw, które będą chętniej dokonywały zakupów, wiedząc, że mogą zaliczyć je w całości w koszty.

Według założeń tego projektu z możliwości odliczenia inwestycji będą mogli skorzystać również firmy, które w ostatnich latach skorzystały z dofinansowania z Unii Europejskiej na zakup środków trwałych.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.