fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Droższe ubezpieczenia po nawałnicach

Poza widocznymi skutkami nawałnic, które nawiedziły niektóre województwa w pierwszej połowie sierpnia, ubezpieczonych, w tym również przedsiębiorców dotknie jeszcze jeden – podwyżki składek. W ostatnich latach ubezpieczenia majątkowe na wypadek klęsk żywiołowych były tanie, teraz niestety to się zmieni.

Za szkody, które wyrządziły nawałnice zapłacą w dużej mierze ubezpieczyciele. Szacuje się, że będą to kwoty rzędu kilkaset milionów złotych. Klęski żywiołowe dotykają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców, a ci ostatni dużo częściej ubezpieczają swój majątek na wypadek takich zdarzeń.

 

W związku z tym, że ubezpieczyciele muszą obecnie wypłacić duże kwoty za wyrządzone przez burze i silne wiatry szkody, analitycy rynku przewidują, że składki wzrosną. Nie jest to oczywiście niespodzianka: jeśli rośnie ryzyko wystąpienia zdarzenia, wzrasta również cena ubezpieczenia. Uzyskanie ochrony w takim zakresie będzie teraz dla przedsiębiorców trudniejsze i dużo bardziej kosztowne. Przedsiębiorcy odczują ten skutek w momencie odnawiania umów ubezpieczeniowych.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.