Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Bardziej skuteczna weryfikacja kontrahentów

Sprawdzanie kontrahentów w zakresie ich wywiązywania się z obowiązków publicznoprawnych już niedługo wejdzie do codzienności przedsiębiorców. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych 11. października przyjęła propozycję zmiany Ordynacji podatkowej, przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.

Jak informowaliśmy, urzędnicy resortu finansów pracowali nad nowelizacją, by dać możliwość przedsiębiorcom skuteczniejszej weryfikacji partnerów biznesowych.

 

Teraz każdy właściciel firmy, który ma już podpisaną przynajmniej jedną ważną umowę ze swoim kontrahentem, będzie mógł wystąpić do właściwego urzędu o wydanie zaświadczenia o jego wywiązywaniu się z obowiązków podatkowych (składania odpowiednich deklaracji, terminowego regulowania należności podatkowych).

Warto wspomnieć, że w ten sposób można też sprawdzić partnera, z którym dopiero przedsiębiorca zamierza podjąć współpracę. By jednak tego dokonać, musi przed dokonaniem głównej transakcji zakupić np. próbkę towaru, by istniała między firmami historia współpracy.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.