fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Cyberataki na polskie firmy

Ataki hackerskie stały się codziennym zagrożeniem, dotyczą bardzo często również przedsiębiorców. Coraz więcej firm na świecie pada ofiarą oszustów internetowych, w Polsce liczba ta rośnie w zastraszającym tempie.

Z najnowszych raportów, opublikowanych m.in. przez PwC wynika, że ponad polskich połowa działalności gospodarczych była minimum 6 razy w minionym roku atakowana przez cyberprzestępców. Liczba ataków wyniosła w 2016 roku aż 638 mln! Tak duża częstotliwość działań hackerów sprawia, że wiele z nich się im niestety udaje. Szacuje się, że w wyniku cyberataków aż jedna trzecia firm poniosła straty finansowe.

 

Na świecie temat bezpieczeństwa cyfrowego jest często omawiany w środowiskach biznesowych i traktowany bardzo poważnie. Rodzimi przedsiębiorcy bagatelizują zjawisko cyberataków. Okazuje się, że mniej niż połowa (46 proc.) polskich przedsiębiorców ma opracowaną strategię na wypadek działań hackerskich. Dla porównania, średnia światowa w tym zakresie to 91 proc. Bardzo wiele polskich firm nie chroni dostatecznie dobrze danych swoich klientów – aż 30 proc. z nich nie dostosowało się do wymogów ustawy o ochronie danych osobowych. Ataki na te podmioty mogą powodować więc ogromne straty.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.