Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Nie wszystkie listy z ZUS dotarły do przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę informującą o indywidualnych numerach składkowych przedsiębiorców. Okazało się, że aż 90 tys. listów nie została odebrana!

Jak już kilkukrotnie wspominałem, od 1 stycznia 2018 wszystkich przedsiębiorców obejmą zmiany w systemie opłacania składek ZUS, tzw. e-składka. Dotychczasowe rachunki do wpłat zostaną zamknięte, a ich role przejmie indywidualny rachunek składkowy przygotowany dla każdego płatnika.

 

ZUS w październiku wysłał ponad 3,6 mln listów z informacją o tych zmianach. Okazuje się, że ok. 2,5% z nich nie dotarła do przedsiębiorców. Ubezpieczyciel przypomina, by wszyscy, którzy nie otrzymali jeszcze informacji nowym numerze rachunku, powinni jak najszybciej skontaktować się z najbliższym oddziałem. Można również wygenerować swój rachunek składkowy na stronie www.eskladka.pl.

Od 1 stycznia 2018 r. wpłaty składek na obecnie obowiązujące konta bankowe nie będą możliwe, a ich nieopłacenie na indywidualny rachunek będzie równoznaczne z zaległością wobec ZUS.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.