fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Wyjedź na Erasmusa jako młody przedsiębiorca

Na Erasmusa można wyjechać nie tylko jako student. Istnieje odmiana programu dedykowana młodym przedsiębiorcom. Mogą oni wyjechać na staż do bardziej doświadczonego przedsiębiorcy w innym kraju Unii Europejskiej. Staż może trwać maksymalnie pół roku.

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców pozwala zdobyć cenne doświadczenie i nauczyć się biznesu w innym kulturowo środowisku.

Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Program jest skierowany do poczatkujących przedsiębiorców, którzy dopiero mają zamiar założyć swoją firmę lub założyły ją w ciągu ostatnich trzech lat. Na staż można wyjechać na okres od miesiąca do 6 miesięcy lub rozłożyć go na tygodniowe pobyty, które odbędą się w ciągu jednego roku. Unia Europejska zapewnia wsparcie finansowe, choć nie pokrywa całości kosztów. Wsparci wynosi od 530 do 1100 euro zależnie od kraju wymiany.

Aby wyjechać na Erasmusa jako przedsiębiorca, trzeba znaleźć swój lokalny punkt kontaktowy na https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/, wypełnić wniosek, dodać CV, biznesplan, list motywacyjny i czekać na decyzję. Jeśli uzyska się zgodę, trzeba znaleźć odpowiedniego przedsiębiorcę z danej branży w kraju Unii Europejskiej. Szczegóły stażu ustala się bezpośrednio z firmą z zagranicy.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.