fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Rada Przedsiębiorców powołana przez Rzecznika MŚP

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw, powołał Radę Przedsiębiorców, która ma za zadanie bronić interesów mniejszych podmiotów i reprezentować je przed sądami. Ogłoszeniu o powołaniu nowej instytucji padło podczas obchodów Dnia Przedsiębiorcy.

Rada Przedsiębiorców będzie funkcjonować przy rzeczniku i zajmie się także wydawaniem opinii na temat ustaw dotyczących MŚP.

Nowa instytucja do obrony interesów MŚP

Po powołanym niedawno Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Rada Przedsiębiorców to kolejny organ, który ma chronić interesy podmiotów z sektora MŚP. Rada ma opiniować projekty i nowelizacje ustaw, które dotyczą sektora MŚP, bronić interesów małych podmiotów gospodarczych czy reprezentować je w sprawach sądowych. Dodatkowo, mają pojawiać się nowe, autorskie pomysły rzecznika i rady dotyczące zmian w prawie. Abramowicz zapowiedział też, że w skrajnych przypadkach organy będą występować o kasację wyroków krzywdzących dla małych i średnich firm.

Rzecznik prawie gotowy do pracy

Niedługo rzecznik MŚP ma zacząć działać na pełnych obrotach z siedzibami w Warszawie, Krakowie, Białymstoku, Gdańsku i Poznaniu. Główna siedziba w Warszawie jest już w połowie gotowa, także biuro w Krakowie jest bliskie ukończenia. Rzecznik ma zatrudnić pierwszych pracowników na dniach – wśród nich większość będą stanowić prawnicy.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.