fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Potrzebujesz stronę internetową? Możesz zrobić ją sam!

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej firmy bez posiadania strony internetowej może być sporym utrudnieniem, żeby nie powiedzieć że jest wręcz niemożliwe. Według statystyk ok. 68% Polaków korzysta obecnie z internetu. Średni czas, który Polacy spędzają każdego dnia w internecie to 4,4 godz. na komputerze oraz dodatkowe 1,3 godz. korzystając z urządzeń mobilnych. Jest to niebotyczna liczba, której ignorowanie może się na dłuższą metę nie opłacić.

Jakie korzyści może Ci dać strona internetowa?

Na pewno w przypadku większości branż strona internetowa jest w stanie zwiększyć świadomość Twojej firmy wśród potencjalnych klientów oraz zwiększyć zasięg, czyli liczbę osób do których dotrze Twoja oferta. Skoro 7 na 10 Polaków korzysta z internetu to czy nie warto aby Twoja oferta też się tam znalazła?

Czy oznacza to, że tradycyjny outdoor (reklama na zewnątrz np. bilbordy) bądź zwyczajne polecenia zadowolonych klientów nie działają? Oczywiście, że działają. Strona internetowa będzie dodatkowym jeżeli nie podstawowym kanałem kontaktu pomiędzy Tobą, a Twoim klientem. Dysponując stroną www jesteś w stanie zaprezentować w sieci swoją ofertę, pokazać korzyści płynące ze współpracy z Tobą, podzielić się opiniami innych osób na Twój temat, zamieścić portfolio/realizacje. Dzięki własnej witrynie możesz być odnaleziony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, a także reklamować się w Google Ads czy na Youtubie. Niewątpliwie posiadanie własnej “wizytówki” online niesie ze sobą sporo korzyści. Tylko co w momencie w którym nie stać mnie na wynajęcie i zapłacenie agencji za wykonanie strony?

Stronę internetową możesz stworzyć samodzielnie!

I nie musisz być urodzonym programistą aby pozwolić sobie na profesjonalną i dobrze zrobioną stronę internetową. Dzięki współczesnym narzędziom w ogóle nie musisz znać się na tworzeniu kodu aby Twoja strona zachwycała innych. Założenie własnej strony samodzielnie może być dobrym pomysłem przynajmniej z kilku powodów:

  1. Nie musisz szukać właściwej agencji/freelancera - uwierz, nie jest to łatwe zadanie. Obecnie rynek interaktywny obfity jest w wykonawców, którzy chętnie stworzą Twoją stronę. Tylko jak wybrać tego właściwego? Zrobiliśmy kiedyś test i opublikowaliśmy ogłoszenie dotyczące zlecenia stworzenia strony internetowej. W ciągu pierwszego dnia odezwało się ponad 90 firm! Ogłoszenie było takie samo, a widełki wynagrodzeń zaczynały się od 200 zł, a kończyły na 5 000 zł. W takiej sytuacji pozostaje jedno zasadnicze pytanie: Jak zdecydować kogo wybrać?
  2. Samodzielna edycja strony - sytuacja nasza oraz naszej firmy z czasem się zmienia. Z racji tego, że strona firmowa powinna być aktualna to czasem trzeba wprowadzić na niej zmiany. Jeżeli stworzyłeś ją samodzielnie to edycja również nie sprawi Ci problemów. Po co marnować czas i pieniądze w momencie w którym chcesz dodać nową realizację bądź zmienić godziny otwarcia?
  3. Nikt nie zadba o Twoją stronę lepiej niż Ty sam. Oczywiście specjaliści od tworzenia stron mają przewagę w doświadczeniu w tworzeniu stron. Ale niestety w wielu przypadkach będziesz jednym z wielu klientów, a agencji nie będzie na Tobie zależało w takim samym stopniu jak Tobie na swojej firmie. I jest to zupełnie naturalne, że każdy dba i ceni przede wszystkim swoje. Jeżeli będziesz miał odpowiedni przewodnik i narzędzia to jesteś w stanie w dużym stopniu zniwelować przewagę innych.
  4. Cena - nie ukrywajmy że zlecenie wykonania dobrej strony internetowej musi kosztować. Jeżeli zdecydujesz się wykonać stronę samodzielnie to możesz dużo na tym zaoszczędzić.
  5. Uczenie się nowych rzeczy rozwija - warto posiadać wiedzę z wielu dziedzin i poszerzać swoje horyzonty. Stworzenie własnej strony może okazać się zbawienne w późniejszych etapach Twoich działań reklamowych.

Gdzie znaleźć właściwy poradnik?

Metod na stworzenie strony jest wiele, poradników również. My ze swojej strony proponujemy ten jeden - https://stworzycstrone.pl/ Głównym jego atutem jest możliwość konsultacji na czacie online. Zawsze możemy zapytać jeżeli utknęliśmy w jakimś punkcie lub czegoś nie wiemy. Nie spotkaliśmy się z takim rozwiązaniem nigdzie indziej. W dodatku instrukcja napisana jest w przejrzysty i przystępny sposób, krok po kroku pokazując na zdjęciach oraz filmikach jak poradzić sobie w określonej sytuacji. Cały materiał dostępny jest online, bez podawania adresu e-mail, co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane. W serwisie otrzymamy również korzystne promocje, z których warto skorzystać.

Życzymy powodzenia w tworzeniu swojej własnej strony!

 

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.