fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

5 narzędzi, których potrzebują mikroprzedsiębiorcy

Prowadzenie własnej firmy nie jest wcale takie łatwe. Nawet jeśli nie jest to duże przedsiębiorstwo, to liczba zadań, które ciążą na CEO, może przytłoczyć. Grunt to wiedzieć, jak ułatwić sobie życie i radzić z przeciwnościami w pracy.

Poznaj 5 przydatnych narzędzi, które sprawią, że zarządzanie firmą stanie się łatwiejsze i nie zajmie wiele czasu. Porady te pomogą Ci optymalizować wydatki na samochód, a inne narzędzia online pomogą Ci zarządzać zadaniami.

Narzędzia do planowania pracy i zarządzania czasem

Wydajność Twojej pracy oraz pracy osób, które zatrudniasz, zależy w dużej mierze od Waszych umiejętności zarządzania czasem i planowania. Jeśli nie jesteś w tym mistrzem, wcale nie musisz się przejmować. Istnieje wiele aplikacji i programów (nawet w Internecie), które pomogą Ci zwiększyć efektywność działań. Nawet przeglądarki, takie jak Google Chrome, posiadają dedykowane wtyczki, z których możesz skorzystać.

Warto także monitorować czas pracy. Wybierz odpowiadający Ci program do zliczania czasu przy konkretnych zadaniach i stwórz swoją firmową przestrzeń, którą udostępnisz także pracownikom. Możesz wyodrębnić projekty zgodnie z zadaniami, jakie macie obecnie do wykonania. Dzięki temu każdy pracownik, będzie zliczał czas, jaki poświęcił na realizację zadań dla danego klienta i przy określonym projekcie, a Ty otrzymasz podsumowanie.

Taka wiedza pozwoli Ci nie tle kontrolować, czy osoby przez Ciebie zatrudnione poświęcają odpowiednio dużo czasu na pracę, co zliczać ten spędzony przy konkretnych projektach. W ten sposób będziesz wiedział, ile godzin potrzebujecie łącznie na realizację zobowiązań wobec swoich klientów. Dane te okażą się pomocne przy wycenianiu swojej pracy. Będą także sygnałem, dzięki któremu zredukujesz czas i będziesz nim lepiej zarządzać.

Bazy dokumentów w chmurze

Microsoft Office, Google Docs, Dropbox. To najbardziej znane narzędzia, które pozwolą Ci tworzyć i przechowywać pliki i dokumenty w chmurze. Takie wirtualne miejsce przyda Ci się, jeśli często dzielisz się dokumentami ze swoimi pracownikami lub wysyłasz pliki do współpracowników i klientów. Większość z tych narzędzi umożliwia edytowanie ich online. Będziesz mógł zatem współpracować z innymi osobami nawet wtedy, gdy nie jesteście w jednym biurze.

Poza tym korzystanie z przestrzeni online to duża oszczędność i dodatkowy sposób na zabezpieczenie poufnych informacji. Nie będziesz już musiał przechowywać plików na dyskach zewnętrznych, pendrive’ach i płytach, które mogą ulec zniszczeniu lub zagubieniu.

Porównywarka ubezpieczeń

Jako pracodawca możesz zaoferować swoim pracownikom ubezpieczenie na życie, NNW, a jeśli wymaga tego wykonywany przez nich zawód - polisę od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli posiadasz służbowy samochód czy nawet kilka, z których korzystają Twoi podwładni, musisz je ubezpieczyć. Nie wybierzesz jednak pierwszej lepszej oferty ubezpieczeniowej.

Nawet, jeśli jesteś zapracowany, możesz w pełni świadomie dokonać wyboru polisy. Aby kupić najlepsze ubezpieczenie OC AC online, skorzystaj z porównywarki, która zaproponuje Ci dedykowane Tobie oferty, np https://porownywarka-oc-ac.pl/.

Programy graficzne i przydatne w marketingu

Pewnie nie raz musiałeś przedstawić swoją firmę podczas spotkania z potencjalnym klientem lub na konferencji branżowej. Jeśli nie do końca byłeś zadowolony z efektu swojej pracy, mogło być to spowodowane niezadowalającymi materiałami, które przygotowałeś wraz z podwładnymi. Jeśli nie masz w teamie doświadczonego grafika, możesz sam poradzić sobie z wykonaniem materiałów promocyjnych czy chociażby prezentacji.

Porzuć poczciwego PowerPointa na rzecz innego programu do tworzenia prezentacji multimedialnych. Możesz wykorzystać chociażby Prezi, które jest łatwe w obsłudze. A dzięki licznym, oryginalnym szablonom i możliwościom ich wykorzystania na pewno zainteresujesz słuchaczy swoim wystąpieniem.

Canva czy Photoshop (nawet, jeśli znasz tylko jego podstawy) pozwolą Ci przygotować w pełni profesjonalne projekty ulotek, plakatów, biuletynów, a także grafik do wykorzystania w internecie (na stronie www czy w social mediach). Canva ma jednak tę przewagę nad Photoshopem, że możesz korzystać z niej za darmo online.

Narzędzia analityczne

W zależności od tego, w jakiej branży działasz, inaczej będziesz mierzył efekty swojej pracy. Najważniejszym miernikiem będzie pewnie sprzedaż i Twój przychód. Ich zwiększenie to jednak cele długoterminowe. A żeby móc na bieżąco monitorować, czy wdrożone działania przynoszą efekty, warto śledzić liczbę wejść na Twoją stronę internetową lub ruch w kanałach mediów społecznościowych (Facebook czy Instagram).

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.