fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Skuteczne narzędzie na poprawę wydajności transportu w Twojej firmie

Zarządzanie transportem w firmie – flotą, kierowcami, handlowcami czy generalnie zasobami (sprzętem i jego użyciem) to wyjątkowo trudne zadanie, które niejednemu właścicielowi lub managerowi spędza przysłowiowy sen z powiek.

Dlaczego? Przede wszystkim problematyczny jest fakt braku bezpośredniej kontroli nad zasobami. Trudno bowiem o pełen nadzór nad kierowcą i samochodem w trasie czy nad wypożyczonym sprzętem. Ich lokalizacje, bowiem, często są odległe i zmienne. Sytuacja ta jest wyjątkowo niekorzystna, bo z braku bezpośredniej kontroli wynikają opóźnione reakcje, a co za tym idzie często znaczne straty finansowe dla firmy.

Jak uporać się z tymi trudnościami?

Najprostszym i jednocześnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest tu postawienie na maksymalne zwiększenie bieżącej kontroli nad pojazdami, a to oznacza zastosowanie niezbędnych i profesjonalnych systemów do monitoringu posiadanych zasobów.

Dziś na rynku dostępne są nowoczesne systemy i oprogramowania GPS przystosowane do namierzania posiadanego sprzętu. Korzyści płynące z tego typu rozwiązań są ogromne, bo dzięki nim można zlokalizować posiadane zasoby szybciej, a tym samym częściej je używać i lepiej o nie dbać co oczywiście owocuje zyskami finansowymi.

Warto tu zaznaczyć, że te nowoczesne i bardzo efektywne oprogramowania, oparte na namierzaniu GPS udostępniane przez firmę Verizon Connect dodatkowo posiadają funkcję informowania o stanie, w jakim znajduje się sprzęt. Nie bez znaczenia jest też opcja monitoringu nieautoryzowanego użycia danych zasobów. Pozwala ona na szybką reakcję i natychmiastowe powiadomienie służb bezpieczeństwa. Całościowo opcja ta znacznie minimalizuje straty i przyspiesza odzyskanie sprzętu.

Dodatkowym udogodnieniem są też funkcje ułatwiające czasową konserwację i serwis sprzętu. Bazując na rzeczywistym zużyciu silnika i zgromadzonych rzetelnych danych łatwiej planować niezbędne przeglądy czy naprawy.

Dokładne raporty, jakie generują systemy monitoringu GPS, bogaty zbiór danych oraz sprawne alarmowanie gwarantuje zwiększenie kontroli oraz wydajności posiadanych zasobów co przekłada się na niewątpliwe zyski całej firmy.

Dostępny na rynku sprzęt do monitoringu GPS charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i odpornością na pogodę. Warto tu zaznaczyć, że monitorowanie zasobów odbywa się nawet gdy znajdują się one poza zasięgiem sieci komórkowej.

Kolejną opcją, jaką posiadają oprogramowania do monitoringu GPS jest aplikacja mobilna na iPhone, iPad lub Android. W znacznym stopniu pomaga ona w namierzaniu sprzętu bo dzięki niej łatwo można kontrolować posiadane zasoby będąc nie tylko w biurze ale i poza nim. Udostępnia ona też funkcję alarmu w postaci powiadomień SMS o nieautoryzowanym użyciu czy przekroczeniu granic ustalonego obszaru.

Szukając idealnego rozwiązania dla naszej firmy warto skorzystać z porównywarki Companeo.pl która pomoże wybrać najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie.

Czy warto zatem zainwestować w oprogramowanie do monitoringu GPS? Odpowiedź jest prosta. Tak, bo zyski, jakie otrzymuje firma z jego zastosowanie zdecydowanie przewyższają koszty, a dodatkowo poczucie kontroli i jej autentyczne sprawowanie daje pewność i spokój, a te są w dzisiejszych czasach zdecydowanie bezcenne.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.