fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Nowoczesna drukarka potrafi więcej

Drukowanie jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności – zarówno w dużych firmach, jak i małych zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników.

Przeważnie drukowane są dokumenty księgowe. Sprawdzamy jak dostępne nowe technologie mogą usprawnić ten proces oraz zaoferować przedsiębiorstwom wartości dodane.

Na świecie sprzedaje się około 3 mln sztuk drukarek kwartalnie (liderem jest HP z 41-procentowym udziałem w rynku), a większość z nich trafia do przedsiębiorców. Zarówno w segmencie atramentowym, jak i laserowym największą popularnością cieszą się urządzenia wielofunkcyjne. Nic dziwnego: takie drukarki nie zajmują dużo miejsca, pozwalają nie tylko drukować, ale także skanować i kopiować.

Drukowanie – podstawowa czynność w firmie

45% najmniejszych przedsiębiorstw realizuje procedury administracyjno-biurowe całkowicie elektronicznie. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Część klientów wymaga faktur drukowanych. Przeciętna polska firma zużywa miesięcznie około 650 kartek papieru formatu A4 na jednego pracownika. Co ciekawe, największe zużycie papieru jest w mikrofirmach – 3 mld kartek papieru A4 w skali miesiąca. Najwięcej drukuje się w takich branżach jak handel, przemysł i sektor finansowy. Najczęściej dokumenty są drukowane co najmniej w dwóch kopiach, a bywa, że i w większej liczbie. W przypadku biur projektowych drukowanie jest na porządku dziennym, a do tego konieczna jest wysoka jakość wydruku. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy szukają efektywnych rozwiązań w tych obszarach: skanowania i jakościowego drukowania.

Co potrafi nowa generacja drukarek?

Nowoczesne technologie przestały być zarezerwowane tylko dla dużych graczy. Coraz częściej sięgają po nie także średnie i małe firmy. Młode pokolenie przedsiębiorców wychowało się już w erze technologicznej i wszechobecnego Internetu. W efekcie coraz częściej szukają rozwiązań, które zautomatyzują nawet najprostsze czynności w firmie i zapewnią wysoką mobilność, a przy tym pozwolą zaoszczędzić czas. Producenci drukarek wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom. Przykładem są urządzenia najnowszej generacji, które często potrafią dużo więcej niż tylko drukować dokumenty (np. drukarka HP OfficeJet Pro 9023). Takie urządzenia drukują, skanują i porządkują dokumenty, wykorzystując do tego specjalne, wbudowane funkcje. Dzięki nim można błyskawicznie digitalizować i organizować dokumenty. Mało tego, nowoczesna drukarka i współpracujące z nią oprogramowanie, dzięki funkcji HP Smart Tasks pozwala automatyzować powtarzalne zadania zarówno w zakresie drukowania lub skanowania dokumentów, jak i ich wysyłania (np. do kontrahentów). Urządzenie jest nie tylko wydajne, ale i stylowe. Nie zabiera wiele miejsca, a lokalizacja portów zapewnia wygodną obsługę.

Obsługa nowoczesnej drukarki z poziomu aplikacji mobilnej HP Smart App pozwala wykonywać różne zadania bez względu na to, gdzie znajduje się pracownik. Dzięki temu można efektywnie wykorzystywać czas. Natomiast skanowanie dokumentów za pomocą jednego kliknięcia do chmury sprawia, że materiały są zawsze pod ręką i mogą z nich korzystać od razu inni pracownicy. Nowoczesne drukarki są także często bardzo wydajne, co pozwala również zoptymalizować wydatki związane z drukowaniem – dzięki użyciu oryginalnych wkładów HP o dużej wydajności, możesz drukować 2 razy więcej stron i rzadziej wymieniać wkłady. Odpowiedzialni producenci coraz częściej wdrażają również programy, które pomagają dbać o środowisko naturalne i ułatwiają recykling zużytych tonerów i tuszów.

Drukowanie jest nadal ważną czynnością w firmach. Przedsiębiorcy szukają jednak rozwiązań, które pomogą nie tylko zoptymalizować wydatki na druk, a również pozwolą im zaoszczędzić czas, umożliwią większą mobilność i zwiększą bezpieczeństwo drukowania. Najnowsza drukarka HP OfficeJet Pro 9023 wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.