fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Jak wybrać pocztę dla firm? Sprawdź najbardziej polecane opcje

Statystyki pokazują, że wysyłamy ok. 108 miliardów wiadomości dziennie, a obsługa poczty elektronicznej pochłania pracownikowi przeciętnie 23 proc. czasu w pracy.

E-maile zajmują zatem w biznesie ważne miejsce. To jeden z wielu powodów, dla których firmy powinny przywiązywać uwagę do rozwiązań, jakie wybierają w tym zakresie. Która poczta jest najlepszą ofertą dla biznesu?

G-Suite – poczta od Google

W 2018 roku firma Google pochwaliła się, że z jej poczty korzysta 1,5 miliarda użytkowników, czyli co 5. Osoba na świecie. Wynik jest zaskakujący, ale nie jest to przypadek. Google dba o swoją pocztę, rozwija ją, wprowadza kolejne rozwiązania i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Gmail jest jednym z elementów pakietu G-Suite, czyli zestawu oprogramowania dla firm, które stworzone zostało przez Google. Czym różni się poczta z tego pakietu od darmowego Gmaila? Przede wszystkim G-Suite to własna domena w adresie. Zamiast korzystać z e-maila: nazwasklepu@gmail.com, twój adres może wyglądać następująco: kontakt@nazwasklepu.pl. Kolejna kwestia to przestrzeń dyskowa. W wersji darmowej masz do dyspozycji 15 GB, w płatnej 30 GB, a nawet 1 TB na użytkownika. Opcja płatna to również zaawansowane filtry antyspamowe. Jedną z możliwości jest dodanie adresu IP nadawcy do białej listy. Kolejna kwestia – darmowe konto Gmail nie wykonuje kopii zapasowej, a w G-suite możesz aktywować wykonywanie backupu w chmurze. Ważnym argumentem przemawiającym za tą pocztą jest również jej popularność – pracownik nie będzie potrzebować czasu na odnalezienie istotnych funkcji, gdyż bardzo prawdopodobne, że korzysta z niej na co dzień.

Office 365 – poczta od Microsoftu

Z pewnością Office kojarzy ci się przede wszystkim z oprogramowaniem biurowym. Aplikacje, które się do niego zaliczają, znajdziesz tutaj:https://home.pl/office365/. W pakiecie tym jest również stale unowocześniana Poczta Exchange, dzięki której także możesz korzystać z własnej domeny. W przypadku Gmaila oferowana powierzchnia dotyczy wszystkich usług. Wybierając Exchange, masz do wykorzystania, w zależności od pakietu, od 15 do 50 GB na pocztę. Pakiet Office 365 możesz dostosować do swoich potrzeb – zdecyduj, czy niezbędne są dla ciebie aplikacje zainstalowane na dysku komputera, czy wystarczą ci wersje dostępne przez przeglądarkę. Exchange jest programem, z którego korzystasz za pośrednictwem przeglądarki. Pocztą instalowaną na dysku urządzenia jest Outlook.

Poczta w home.pl

Kolejnym rozwiązaniem może być skorzystanie z poczty w ramach oferty firmy hostingowej. Jak to zrobić? Jeśli jesteś użytkownikiem serwera (szczegóły:https://home.pl/hosting/), to wystarczy, że dodasz domenę i założysz skrzynkę e-mail. Jeśli jednak nie potrzebujesz hostingu, to możesz skorzystać wyłącznie z poczty. O czym mowa? O ofercie kierowanej zarówno do firm, jak i osób indywidualnych. Informacje o tej usłudze znajdziesz tutaj:https://home.pl/poczta/. Na czym ona polega? W przypadku pakietu Poczta Biznes otrzymujesz do dyspozycji 100 GB powierzchni na dane, możesz założyć wiele kont, korzystać z aplikacji poczty w przeglądarce, ale również innych aplikacji dostępnych online. Masz dostęp do innowacyjnej platformy komunikacji w internecie OX App Suite, ale pocztę możesz również zsynchronizować z aplikacją zainstalowaną np. na komputerze i tam odbierać wiadomości. W ramach oferty otrzymujesz filtry antyspamowe i ochronę antywirusową. Inne, przydatne rozwiązania to planowanie zadań, książka adresowa z możliwością tworzenia listy dystrybucyjnej czy kalendarz z powiadomieniami.

Którą pocztę wybrać?

Wszystkie wymienione aplikacje są rozwiązaniami, które nieustannie ewoluują i zapewniają  funkcje, których możesz potrzebować, prowadząc biznes. Przed wyborem oferty warto przetestować ich możliwości i ocenić je pod kątem potrzeb biznesowych. Któraś z propozycji z pewnością zaspokoi twoje wymagania.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.