fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Światłowód w firmie - na czym polega podpięcie do łącza?

Sukces każdej firmy zależy przede wszystkim od ludzi - ich wiedzy, doświadczenia i umiejętności, które posiadają. Trzeba jednak pamiętać, że wykorzystanie tych zasobów nie byłoby możliwe bez nowoczesnych technologii.

Jedną z bezsprzecznie najważniejszych, jest światłowód, który usprawnia codzienną pracę, a tym samym sprzyja realizowaniu celów biznesowych przedsiębiorstw na całym świecie. Dlaczego warto mieć internet światłowodowy w firmie?

Czym są światłowody i jak działają?

Wbrew pozorom światłowody nie są najnowszym odkryciem technologicznym. Pierwsze kable światłowodowe skonstruowano bowiem już w latach 60. XX wieku, jednak w praktyce zaczęto stosować je dopiero w latach 70. Dziś światłowody są wykorzystywane już na masową skalę między innymi w branży telekomunikacyjnej, zapewniając dostęp do zaskakująco szybkiego internetu.

W odróżnieniu od tradycyjnych, miedzianych kabli, przewody światłowodowe wykonane są z włókna szklanego bądź tworzywa sztucznego, które przewodzi światło, a wraz z nim, zakodowaną informację. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym czy wybrać do swojej firmy internet działający przy użyciu zwykłych kabli, czy lepiej zainwestować w światłowód, zdecydowanie wybierz drugie rozwiązanie. Dlaczego? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Internet światłowodowy – instalacja

Instalacja infrastruktury światłowodowej przebiega szybko i sprawnie. Po podpisaniu umowy z operatorem (np. https://www.t-mobile.pl/dlafirm/internet/formularz-adresowy) wystarczy, że umówisz się na konkretny termin w celu zamontowania światłowodu w Twojej firmie. Technikom nie powinno to zająć więcej niż trzy godziny. Specjaliści zamontują w biurze gniazdko z ultracienkimi i niemal niewidocznymi kablami światłowodami o średnicy zbliżonej do ludzkiego włosa. Nie ma więc konieczności chowania kabli, ponieważ instalacja prezentuje się bardzo dyskretnie. Światłowód biegnący przez firmę jest praktycznie niezauważalny i dodatkowo przyklejony do ściany za pomocą transparentnego kleju.

Światłowód w firmie – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Jedną z najważniejszych zalet internetu światłowodowego jest jego prędkość. W końcu „czas to pieniądz” – zwłaszcza w biznesie, więc jeśli zależy Ci na tym, by korzystanie z internetu oraz obieg dokumentów czy innych ważnych plików przebiegały możliwie jak najsprawniej, światłowód jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Pobieranie z prędkością nawet do 900 Mb/s i wysyłanie z prędkością do 300 Mb/s – to robi wrażenie!

Warto jednak pamiętać o tym, że internet światłowodowy daje również wiele innych korzyści, które z pewnością docenisz zarówno w firmie, jak i w swoim domu, o ile zdecydujesz się skorzystać z tego rozwiązania również w celach prywatnych. Za sprawą technologii światłowodowej, możesz surfować w sieci bez obaw o spadek jakości połączenia. Co ważne, wszyscy Twoi pracownicy mogą swobodnie korzystać z internetu w tym samym czasie, nie wpływając tym samym na wygodę korzystania z niego przez inne osoby.

To ważne!

Internet światłowodowy to świetne rozwiązanie do firmy, ale też do Twojego domu. Daje np. możliwość oglądania filmów i seriali w najlepszej możliwej jakości (4K). Co więcej, dzięki światłowodom, możesz w końcu czerpać prawdziwą i nieograniczoną przyjemność z gier online. Zapomnij o lagach czy irytujących opóźnieniach!

Światłowód w firmie to także gwarancja stabilności i niezawodności łącza – bez względu na złe warunki atmosferyczne czy inne, niekorzystne czynniki zewnętrzne, które w przypadku tradycyjnego internetu znacznie pogarszają komfort korzystania z sieci. Zaletą technologii światłowodowej jest także wygląd tego typu instalacji. W tym przypadku kable są pokryte specjalnym włóknem szklanym, które w biurze lub w domu jest praktycznie niezauważalne.

Materiał sponsorowany

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.