fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Nowe konta firmowe w PKO Banku Polski i ułatwienia dla biznesu

PKO Bank Polski wprowadził nowe konta firmowe: PKO Konto Firmowe z przeznaczeniem dla małych firm i start-upów, PKO Konto Firmowe Premium dla firm małych i średnich oraz PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw dla większych podmiotów.

Ponadto z racji pandemii koronawirusa bank wprowadził ułatwienia dla przedsiębiorców z sektora MŚP na kolejne trzy miesiące.

Nowe konta firmowe

Nowe PKO Konto Firmowe powstało z myślą o małych czy średnich firmach, a także start-upach. Można wygodnie internetowo założyć konto, a jeśli jeszcze nie ma się firmy to jednocześnie zarejestrować zdalnie działalność w CEIDG. Konto dla firm działających krócej niż rok jest przez 6 miesięcy darmowe. Zaś dla tych działających dłużej warunkiem braku opłaty wynoszącej 12 zł miesięcznie jest zapewnienie wpływów co miesiąc w wysokości co najmniej 2 tys. zł. Dla przedsiębiorców prowadzących małe i średnie biznesy o większych potrzebach rozliczeniowych PKO Bank Polski oferuje teraz Konto Firmowe Premium – także bezpłatne przez pierwsze pół roku dla firm funkcjonujących mniej niż rok. Opłata dla pozostałych przedsiębiorstw wynosi 49 zł miesięcznie, ale można jej uniknąć zapewniając wpływy na konto w wysokości co najmniej 50 tys. zł miesięcznie. Firmy mające przychody między 5 a 30 mln zł mogą w PKO założyć specjalny Rachunek dla Przedsiębiorstw i zyskać wiele korzyści jak np. indywidualny doradca bankowy.

Wielowalutowe karty

Inna nowość wprowadzona z początkiem listopada to wielowalutowa funkcja do kart Mastercard już posiadanych przez klientów oraz do nowo wydawanych kart Visa i Mastercard. Będzie można płacić w 22 walutach bezpośrednio z rachunku walutowego w banku.

Ułatwienia dla przedsiębiorców

Z racji pandemii koronawirusa PKO Bank Polski wprowadza też na trzy miesiące ułatwienia dla sektora MSP w postaci: zniesienia obowiązku realizacji przelewu do ZUS jako jednego z dwóch warunków zwalniających z opłaty za PKO Konto Firmowe, odstąpienie od prowizji za brak wpływów na rachunek firmowy od klientów, którzy mają kredyt w rachunku lub pożyczkę i są zobowiązani do zapewnienia odpowiednich wpływów na konto oraz do końca marca 2020 roku wywiązywali się z tego zobowiązania. Bank obniżył też opłatę za wpłatę gotówkową zamkniętą – z minimum 20 zł w wysokości 0,2% do minimum 10 zł w wysokości 0,2%.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.