fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Najlepsze książki o inwestowaniu na rynkach akcji

Wiedza jest jednym z najpotężniejszych narzędzi w rękach sprawnego inwestora. Aby osiągać sukcesy w inwestowaniu niezbędne jest jej stałe poszerzanie oraz adaptacja do postępującego rozwoju.

Dobrym źródłem wiedzy są książki, pod warunkiem wyboru odpowiedniego tytułu. Jakie są najlepsze książki o inwestowaniu na rynkach akcji?

Wiedza to potęga

W ciągu ostatnich lat inwestowanie za sprawą cyfryzacji stało się szeroko dostępne. Dziś każdy bez większych problemów może rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem, jednak pomimo tej możliwości warto być ostrożnym. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty majątku, ale ryzyko to można zmniejszyć, jeżeli posiada się odpowiednią wiedzę. Rynek akcji jest bardzo skomplikowany, jednak na przestrzeni dziesiątek lat pojawiały się osobistości, które osiągały na nim spektakularne sukcesy, jak choćby legendarny Warren Buffett, wyrocznia z Omaha. Inwestując należy stale poszerzać swoją wiedzę w związku z czym, przygotowaliśmy krótką listę najlepszych książek o inwestowaniu. Koniecznie zobacz tutaj, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w akcje, a tymczasem oto nasz subiektywny wybór najlepszych tytułów traktujących o tym zagadnieniu:

"Inteligentny inwestor" - Benjamin Graham 

Jest to pozycja bardzo często polecana początkującym inwestorom. Traktuje o podstawach budowania bezpiecznego portfela długoterminowego, o analizie fundamentalnej oraz o inwestowaniu w najbardziej rentowne firmy. 

"Śladami Warrena Buffetta" - Przemysław Gerschmann, Tomasz Jaroszek

Fantastyczny tytuł dla początkujących inwestorów. Warren Buffett znany jest ze swojego bezpiecznego stylu inwestowania długoterminowego, a ta książka jest opowieścią o nim samym oraz o jego strategii inwestycyjnej. Bardzo przystępny tytuł napisany z myślą o początkujących inwestorach, jednak nawet Ci bardziej doświadczenie znajdą w niej wiele cennej wiedzy.

"Analiza techniczna rynków terminowych" – Jack Schwager

Uważana za jedną z najlepszych pozycji o nauce analizy technicznej. W książce zostało zawartych wiele przykładów z życia, a jej konstrukcja na tyle przystępna i przejrzysta, że również początkujący inwestorzy w niej się odnajdą.

„Twój mózg, twoje pieniądze” - Jason Zweig

 Mówi się, że inwestowanie i gra na giełdzie nie jest walką z innymi, ale jest walką z samym sobą. Pozycja ta świetnie tłumaczy zagadnienia psychologiczne wiążące się z ogólnie pojętym wydawaniem pieniędzy, ale i także inwestowaniem. Panowanie nad swoimi emocjami i przewidywanie emocji innych inwestorów w związku z sytuacją na rynku to podstawa sukcesu, a ta książka tego właśnie uczy.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.