Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

A pracując siedzimy o tak! Czyli jaki fotel lub krzesło biurowe wybrać, aby było wygodne i praktyczne?

Praca o charakterze siedzącym przy biurku i komputerze, jest wymagająca dla ciała. Bóle pleców czy drętwienie kończyn, to powszechne dolegliwości u wielu pracowników.

Można im zapobiec, wybierając dopasowany fotel biurowy. Na co zwrócić uwagę?

W pracy przebywamy od kilku do kilkunastu godzin dziennie. Większość tego czasu spędzamy, siedząc na krześle. Permanentne utrzymanie sylwetki zgodnej z zasadami ergonomii podczas całego dnia pracy, jest praktycznie niewykonalne. Kręcimy się, odchylamy, wstajemy, opieramy się o podłokietnik i przyjmujemy wiele innych pozycji często nieświadomie. Ważne w tym wszystkim jest, aby spędzić ten czas najlepiej jak to możliwe dla naszego zdrowia i wygody. W tym celu warto postawić na krzesło biurowe, które zadba o te potrzeby. Inspiracje znajdziesz na https://www.ergoexpert.pl/biuro/fotele-i-krzesla-biurowe.

Fotel biurowy i jego funkcjonalność

Najprostsze modele foteli sprawdzą się w salach szkoleniowych, czy częściach konferencyjnych. Możliwość regulacji wysokości siedziska w tym wypadku będzie wystarczająca. Jednak dla stanowisk pracowniczych, warto zadbać o rozbudowane modele. Poza wspomnianym parametrem ważna będzie regulacja kąta nachylenia i wysunięcia siedziska, ustawienie ułożenia oparcia np. możliwość jego blokady w konkretnym nachyleniu czy ustawienie podłokietników. Dodatki, takie jak zagłówek czy podparcie odcinka lędźwiowego będą dodatkowymi atutami. W ten sposób otrzymujemy fotel biurowy z możliwością regulacji wielu parametrów. Mają one realne przełożenie na nasz komfort pracy i jednocześnie wspierają sylwetkę pracownika. Minimalizują w ten sposób ryzyko pojawienia się m.in. bólu pleców.

Krzesło biurowe - połączenie ergonomii i stylu

Czy taka fuzja jest w ogóle możliwa? Okazuje się, że istnieje wiele modeli krzeseł biurowych, które przyciągają wzrok swoim wyglądem. Ponadto spełniają wymagania stawiane przez ergonomię, co wpływa na zdrowie użytkowników. Takie rozwiązania dedykowane są pracownikom spędzającym dziesiątki godzin przed komputerem. W miejscach otwartych tj. pokojach spotkań, salach konferencyjnych czy lobby firmy, warto pomyśleć o czymś bardziej stylowym. W tym wypadku stawiamy na wygląd. Wyróżniający się kształt i kolory korespondujące z barwami firmy podkreślą profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Działa to pozytywnie na wyobraźnię kontrahentów i klientów. Krzesło w przestrzeni wspólnej poza wyglądem powinno być wygodne. Czas spędzony na rozmowie biznesowej lub szkoleniu będzie płynął zdecydowanie przyjemniej w komfortowych warunkach. W końcu gdyby było inaczej, to wszyscy korzystaliby z taboretów. Warto więc zadbać, aby w każdym pomieszczeniu znalazły się krzesła biurowe dostosowane do określonych okoliczności.

Praca biurowa pod względem zapotrzebowania kalorycznego plasuje się na tym samym miejscu, co praca fizyczna. Oznacza to, że jest tak samo wymagająca dla naszego ciała i umysłu. Przydadzą się więc narzędzia, które będą w tej sytuacji bezpośrednim wsparciem. Jednym z nich będzie krzesło biurowe. Pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki, poprawia komfort pracy i podtrzymuje sylwetkę użytkownika. Dzięki temu mamy pewność, że podołamy trudom dnia i w skupieniu zajmiemy się pracą.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.