Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Jakie będą korzyści z użytkowania platformy do e-faktur?

Nowa, planowana platforma Ministerstwa Finansów do przesyłania i wystawiania e-faktur ma przynosić dodatkowe korzyści dla przedsiębiorców, według informacji „Dziennika Gazety Prawnej”.

Firmy korzystające z platformy nie tylko zautomatyzują proces wystawiania faktur, ale też nie będą musiały archiwizować dokumentów, a ponadto uzyskają szybszy zwrot nadwyżki podatku VAT.

Korzyści z platformy

Krajowy System e-Faktur, który jest przygotowany przez Ministerstwo Finansów, ma być początkowo dobrowolny. Jeśli się sprawdzi, to ma zostać podstawowym środkiem wymiany e-faktur w kraju. Faktury wysyłane do systemu, będą od razu dostępne dla nadawcy i odbiorcy, a system ma działać na komputerze, telefonie i tablecie. System będzie kontrolował dane na fakturę, a także wysyłał powiadomienia. Kontrola i możliwość odrzucania źle wystawionych faktur ma zmniejszyć liczbę błędów w rozliczaniu VAT-u i uszczelnić system podatkowy. Jednak według informacji prasowych, także przedsiębiorca zyska jakieś korzyści z nowego systemu. Nie będzie zmuszony archiwizować dokumentów, zyska szybszy i łatwiejszy dostęp do faktur, jednolity format do ich wystawiania, a także będzie mógł liczyć na sprawniejszy zwrot nadwyżki podatku VAT.

 

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.