fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Kredyt gotówkowy dla firm

Produkty kredytowe współczesnych banków, które działają komercyjnie na terenie naszego kraju, są znacznie rozbudowane. Z powodzeniem mogą korzystać z nich zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Jak znaleźć dobry kredyt gotówkowy dla firm? Jakim podmiotom udzielane są tego rodzaju zobowiązania i jakie warunki należy spełnić? W niniejszym artykule prezentujemy kompendium wiedzy w tym zakresie.

Kredyt gotówkowy dla firm - warunki, jakie stawiają banki 

Większość banków posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy dla firm. Każda instytucja bankowa realizuje jednak inną politykę kredytową, przez co warunki współpracy znacznie się od siebie różnią. W przypadku działalności gospodarczych kredyty udzielane są zawsze tylko wypłacalnym i wiarygodnym podmiotom, znaczenie ma tutaj zdolność kredytowa, dokładnie tak samo, jak dla klientów indywidualnych.  

Czy możliwy jest kredyt gotówkowy dla nowych firm? Oczywiście, że tak. Początkujące biznesy również mają szansę na finansowe wsparcie ze strony banków. Ponieważ te bardzo często nie posiadają jeszcze zdolności kredytowej ani pozytywnej historii kredytowej, finansowe wsparcie udzielane jest na podstawie prognoz i potencjału działalności. Bank bierze wtedy pod uwagę branżę, w jakiej działa biznes i możliwy rozwój firmy. Możliwy jest także kredyt gotówkowy dla firm bez zaświadczeń. Mowa tu o zobowiązaniach z wkładem własnym, dodatkowym zabezpieczeniem albo tzw. żyrantem. Firmy zawsze mogą też ubiegać się o pozabankowe chwilówki, jednak te udzielane są na nieco gorszych warunkach, uwzględniając chociażby koszty współpracy.  

Na finansowe wsparcie liczyć mogą zarówno duże firmy, ale możliwy jest też kredyt gotówkowy dla firm jednoosobowych. Warunki będą znacznie się różnić, ale pod uwagę zawsze brane są indywidualne potrzeby i możliwości spłaty kredytobiorcy. To dlatego przed podpisaniem umowy, każda firma powinna najpierw porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie zobowiązań.  

Kredyt gotówkowy dla firm - jak wybrać najlepsze zobowiązanie? 

Ponieważ nie ma dwóch takich samych kredytów, a chwytliwe reklamy mówią jedynie o ogólnych warunkach, zawsze warto wnikliwie przyjrzeć się danym ofertom. Z pomocą przychodzą bezpłatne narzędzia, dzięki którym udaje się wybrać ten dopasowany do indywidualnych preferencji kredyt gotówkowy dla firm. Ranking kredytów dla firm jest jednym z nich. To zestawienie, które uwzględnia kryteria mające znaczenie dla opłacalności i ogólnej trakcyjności danych zobowiązań. Najczęściej takie porównanie dostępne jest w formie czytelnej tabeli, co ułatwia weryfikację danych. Zawsze warto brać pod uwagę oprocentowanie, czas trwania umowy z bankiem i liczbę rat. Znaczenie mają też warunki weryfikacji firmy, w niektórych przypadkach udzielany jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń dla firm, co znacznie zwiększa szanse na uzyskanie zobowiązania kredytowego. Każda z firm, która chciałaby rozpocząć współpracę, musi patrzeć na całkowite koszty, czyli wskaźnik RRSO, ale też warunki i ograniczenia, jakie stawiają instytucje bankowe. Niektóre oferują kredyty nowym firmom, inne tylko tym o ugruntowanej już pozycji na rynku danej branży. Wszystko to ma kolosalne znaczenie dla jakości współpracy z bankiem, a zobowiązanie kredytowe staje się rzeczywistą pomocą, nie zaś czynnikiem, który przyczynia się do utraty płynności finansowej. Z dobrym kredytem nawet początkująca firma jest w stanie "rozwinąć skrzydła" zawodowego biznesu, ratując sie przed widmem zamknięcia.  

Pamiętajmy jednak, że tylko dobry ranking kredytowy będzie wsparciem. To zestawienie musi być aktualne i obiektywne, nie może wprowadzać w błąd - najlepiej zerkać na te, które publikowane są przez niezależne portale o tematyce finansowej. Zawsze trzeba jednak uwzględniać, że nawet najlepsze rankingi podają jedynie ogólne, szacunkowe dane, nie zaś te konkretne i ostateczne. Takie firma pozna dopiero wtedy, gdy uzyska decyzję pozytywną w ramach udzielanego wsparcia.  

Kolejne narzędzie, z którego powinna skorzystać firma chcąca zaciągnąć kredyt, to kalkulator kosztów. Dzięki niemu udaje się wybrać ten najtańszy kredyt gotówkowy dla firm. Kalkulator kredytowy dostępny na Totalmoney.pl szacuje wskaźnik RRSO, uwzględnia wszelkie opłaty, jakie poniesie firma w związku ze współpracą z daną instytucją bankową. Oczywiście, również w tym przypadku dane są poglądowe, ale z całą pewnością pozwalają poznać bieżącą sytuację na rynku finansowych usług. To kalkulator wyliczy koszty kredytowe, z jakimi będzie musiała zmierzyć się firma. Dzięki temu udaje się podjąć racjonalną decyzję o współpracy z bankiem. Weźmy pod uwagę, że firmy powinny brać jedynie te kredyty, które mogą bez problemu spłacać, zachowując jednocześnie płynność finansową.  

Nie ma wątpliwości, ze kredyty gotówkowe dla firm są jedną z najlepszych możliwości finansowego wsparcia w ramach utrzymania czy rozwoju biznesów. Dobrą informacją jest również to, że w obliczu rosnącej konkurencji, banki oferują coraz atrakcyjniejsze zobowiązania, z korzyścią dla małych i większych firm.  

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.