Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Ranking kont firmowych

Każdy biznes wymaga prowadzenia konta bankowego. Już przy rejestracji firmy w CEIDG przedsiębiorca zobowiązany jest do podania numeru konta, który będzie przypisany do jego działalności gospodarczej.

Później musi dokonywać rozliczeń z urzędami, ze swoimi kontrahentami i pracownikami. Oczywiście jeśli konto firmowe nie będzie spełniać oczekiwań przedsiębiorcy, zawsze może je przenieść do innego banku. Jest to jednak proces wymagający dopełnienia pewnych formalności w urzędach, a więc dość czasochłonny i problematyczny. Stąd najlepiej już na starcie dokonać wyboru najlepszego konta dla firmy, by w późniejszym czasie móc koncentrować się wyłącznie na rozwoju swojego biznesu.

Jaki rachunek firmowy jest najlepszy?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda branża, działalność jest inna i podobnie jak każdy pojedynczy przedsiębiorca ma inne potrzeby i wymaga odmiennych rozwiązań. Przy wyborze konta dla firmy trzeba zastanowić się nad pewnymi kwestiami, m.in.: „Czy będę wykonywać przelewy zagraniczne?” lub „Czy potrzebuję kredytu?". Jeśli właściciel firmy będzie wykonywać płatności międzynarodowe, powinien zwrócić uwagę na oferty kont bankowych z darmowymi przelewami zagranicznymi i korzystnym przewalutowaniem, a gdy rozważa zaciągnięcie kredytu, istotna będzie dostępność oferty kredytowej. Dla firm sprzedających towary czy usługi w bezpośrednim kontakcie z klientem interesująca będzie oferta bankowa z darmowym terminalem płatniczym.

Aby ułatwić sobie wybór rachunku firmowego, który będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj koniecznie z narzędzia konto firmowe ranking na https://finhack.pl/ranking-kont-firmowych/

Ranking kont firmowych – czym jest?

To przygotowywane przez specjalistów z branży finansowej i systematycznie aktualizowane zestawienie kont bankowych przeznaczonych dla firm. Jest publikowane online, a zatem dostępne przez całą dobę, we wszystkie dni, dla każdego, kto posiada urządzenie z dostępem do internetu. Zebranie najkorzystniejszych ofert w jednym miejscu pozwala znacznie ukrócić czas poszukiwania najlepszego rachunku firmowego. Konta firmowe ujęte w zestawieniu to produkty sprawdzone i ocenione pozytywnie przez innych klientów biznesowych. Przeglądając ranking, przedsiębiorca ma większe szanse na znalezienie oferty najbardziej dopasowanej do siebie

Co zawiera ranking kont firmowych?

Ranking rachunków firmowych zawiera aktualne oferty kont dla firm, które pozytywnie wyróżniają się na tle konkurencji. Atrakcyjność prezentowanych propozycji bankowych jest rozpatrywana na podstawie takich elementów jak: bezpłatne założenie i prowadzenie konta, brak opłat lub niskie opłaty za kartę oraz wpłaty i wypłaty z bankomatów, darmowe lub tanie przelewy, także przelewy do US i ZUS, bezpłatne przelewy zagraniczne, promocje bankowe (np. premie), inne udogodnienia (np. lokaty, ubezpieczenia), możliwość założenia konta bez wychodzenia z domu.

Wszystkie zgromadzone w rankingu oferty posiadają (zapewniające bezpieczeństwo korzystania) odesłania do stron internetowych banków.

Konto firmowe i konto osobiste w jednym banku

Posiadanie konta dla firmy w tym samym banku, w którym otwarte jest konto prywatne ma dobrą stronę. Przedsiębiorca zlecając przelewy z biznesowego rachunku na rachunek osobisty, niezależnie od dnia tygodnia oraz godziny zlecenia, ma pewność, że praktycznie po kilku minutach przelewane środki znajdą się na docelowym koncie. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, mając na uwadze, że na przelew międzybankowy wykonany w piątek po południu lub przed świętami, odbiorca musi czasem poczekać trzy dni.

Przedsiębiorca dysponujący naprawdę znacznymi środkami finansowymi ulokowanymi w bankach powinien wziąć jednak pod uwagę ważniejszą kwestię. Prowadzenie konta firmowego i osobistego w różnych bankach to podwojenie kwoty objętej gwarancją BFG, która dla każdego klienta banku wynosi 100 tys. euro.
Z drugiej strony korzystanie z rachunków w dwóch bankach jest dobrym rozwiązaniem dla osób ubiegających się o kredyt, zwiększającym szansę na przyznanie środków finansowych lub na uzyskanie większej kwoty.

Czy istnieje rachunek firmowy, który jest całkowicie bezpłatny?

Konto, które można prowadzić, nie wydając ani złotówki, bez spełniania jakichkolwiek warunków, to raczej niespotykany produkt bankowy. Nawet jeśli uda Ci się takie znaleźć, może okazać się, że zakres świadczonych usług jest bardzo ograniczony. Pewne koszty, dla zachęcenia klienta do oferty, mogą także zostać ukryte przez bank. W celu dokładnego sprawdzenia, na co można liczyć, wybierając konto firmowe określane jako „darmowe”, warto więc poświęcić trochę więcej czasu, by zapoznać się z regulaminem konta oraz umową.

Często proponowanym rozwiązaniem jest natomiast częściowo bezpłatny rachunek dla firmy. Banki określają pewne warunki (np. wykonanie określonej liczby przelewów lub przelewów na daną kwotę), po spełnieniu których przedsiębiorca faktycznie będzie mógł bezpłatnie korzystać ze wszystkich funkcji konta.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.