fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Kredyt konsumpcyjny a upadłość konsumencka

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej dla wielu dłużników jest jedynym sposobem na wyjście z wysokiego zadłużenia.

Jeżeli traci się płynności finansową z przyczyn niezależnych od siebie, sąd może oddłużyć osobę prywatną, jednocześnie zabezpieczając jej podstawowe potrzeby. Dłużnik jest zobowiązany do zwracania części długów jeszcze przez kilka lat po ogłoszeniu wyroku, lecz po tym czasie rozpoczyna zupełnie nowe życie.

Czy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej można ponownie zaciągnąć kredyt?

W trakcie składania wniosku aż do orzeczenia wyroku przez sąd można zaciągnąć kredyt, lecz jest to równoznaczne z nieogłoszeniem wyroku o upadłości konsumenckiej. Zaciąganie kolejnego kredytu w przypadku znacznego, niespłacanego zadłużenia jest równoznaczne ze złą wolą dłużnika - oznacza to, że dłużnik pożycza pieniądze, choć nie ma możliwości ich terminowego oddania. Po ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez kilka lat zabronione jest korzystanie z kredytów, pożyczek i zakupów ratalnych. Dłużnik jest zobowiązany do podjęcia pracy i oddawania części zarobków na poczet spłaty wcześniejszych wierzytelności. Ponadto komornik zbywa majątek konsumenta i z uzyskanych pieniędzy pokrywa roszczenia wierzycieli - banków, firm pożyczkowych, wspólnot mieszkaniowych itp.

Po upływie okresu, w którym dłużnik jest zobowiązany do spłaty części długów z wynagrodzenia za pracę, możliwe jest zaciąganie kolejnych kredytów, choć może być to trudne. Ustawa nie reguluje, czy dłużnik może znów pożyczać pieniądze lub dokonywać zakupów na raty, lecz banki wolą być ostrożne. Ryzyko związane z udzielaniem kredytów osobom po upadłości konsumenckiej jest wysokie - istnieje spore prawdopodobieństwo, że dłużnik ponownie wpadnie w tarapaty finansowe i przestanie spłacać pożyczkę lub kredyt.

Kredyt tylko poza bankiem

Jeżeli została ogłoszona upadłość konsumencka w stosunku do danego dłużnika, może on starać się o kredyt lub pożyczkę w instytucji pozabankowej. Na https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/ można pożyczyć pieniądze na pilne wydatki bez względu na wcześniejszą historię kredytową. Oferta https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-prywatne-od-reki/ jest kierowana do tych osób, które nie mają możliwości pożyczania pieniędzy w bankach z powodu negatywnej historii w BIK. Ma ona niewielki wpływ na podjęcie decyzji o udzieleniu zobowiązania, co zwiększa szanse na jego uzyskanie bez względu na finansową przeszłość. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej kilka lat przestaje być dzięki temu przeszkodą w korzystaniu z pożyczek i kredytów prywatnych.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.