Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao - jakie ma zalety?

Wybranie konta firmowego to jedna z pierwszych – i czasem trudniejszych decyzji – przed jaką staje nowy przedsiębiorca. Banki prześcigają się w ofertach kont, a do sprawdzenia jest wiele aspektów – prowizje, opłaty, dodatkowe korzyści, promocje.

Sprawdź, co proponuje dla klientów firmowych Bank Pekao SA w ramach Konta Przekorzystnego Biznes. To konto dla przedsiębiorstw z uproszczoną rachunkowością lub rachunkowością pełną z obrotem do 5 mln zł.

Darmowe konto dla firm

Konto Przekorzystne założysz za darmo, nie będą też pobierane żadne opłaty za prowadzenie tego konta przez pierwszy rok, jeśli właśnie zaczynasz działalność gospodarczą. Firmy, które już są na rynku i założą konto w Pekao, a także przedsiębiorstwa dla których minie pierwszy rok prowadzenia działalności, w dalszym ciągu mogą cieszyć się darmowym kontem firmowym, o ile spełnią w danym miesiącu jeden z kilku warunków – dość prostych w przypadku prowadzenia przedsiębiorstwa, to znaczy:

  • Minimalne wpływy na konto w wysokości 2000 zł.
  • Wykonanie z konta przelewu na ZUS lub do Urzędu Skarbowego.
  • Naliczenie transakcji z terminala wydanego przez Pekao SA.
  • Wymiana waluty na rachunku.
  • Płatność na rzecz Pekao Leasing.

Jeśli chodzi o inne opłaty i prowizje, to wszystkie przelewy krajowe w złotówkach wykonane mobilnie są darmowe, nie płaci się także za kartę wielowalutową do konta, o ile w miesiącu wykona się transakcje bezgotówkowe na co najmniej 300 zł. Darmowe są wypłaty w bankomatach Pekao oraz dwie pierwsze wypłaty w innych bankomatach krajowych.

Karta wielowalutowa: idealna opcja dla biznesów z płatnościami w kilku walutach

Do Konta Przekorzystnego Biznes przedsiębiorcy mogą wyrobić kartę wielowalutową Mastercard Business, która obsługuje pięć rachunków – w złotówkach, euro, dolarach, frankach szwajcarskich i funtach brytyjskich. To idealny sposób na dokonywanie wygodnych płatności w różnych walutach, bez konieczności zakładania dodatkowych kont i wyrabiania kart w innych walutach, a także – co ważne – bez obaw o wysokie koszty przewalutowania czy niekorzystne kursy walutowe.

Dostęp do nowoczesnej bankowości

Bank Pekao kładzie mocny nacisk na innowacyjną bankowość dostępną za pomocą wielu kanałów. Dla klientów proponuje aplikację mobilną PeoPay, która pozwala wygodnie zarządzać finansami zarówno indywidualnymi, jak i firmowymi. Z PeoPay sprawdzisz saldo rachunku firmowego, wykonasz przelew czy zapłacisz telefonem zamiast kartą. PeoPay można pobrać na telefony z Androidem i iOS.

Oferta na terminal płatniczy

Przedsiębiorstwa potrzebujące terminalu płatniczego, mogą liczyć na atrakcyjną ofertę od Pekao. Wystarczy, że w ciągu poprzednich 12 miesięcy firma nie akceptowała płatności kartami płatniczymi, by wydzierżawić terminal za 0 zł na 18 miesięcy. Jeśli zaś firma już przyjmuje płatności kartami, to wydzierżawi terminal za 1 zł przez kolejny rok, a do tego bank zaoferuje korzystną prowizję od transakcji kartą. Warto zainteresować się tą ofertą, bo płatności bezgotówkowe są bardzo popularne wśród klientów. Akceptowanie płatności kartą pozwali zwiększyć obroty w firmie.
Promocja – teraz jeszcze bardziej opłaca się założyć konto firmowe w Pekao!

Do końca września obowiązuje promocja dla jednoosobowych działalności gospodarczych, które zechcą założyć konto firmowe w Pekao. Kierowana jest ona do podmiotów, które nie miały rachunku rozliczeniowego w Pekao SA w okresie między 1 lipca 2019 a 30 czerwca 2020. Można otrzymać nawet 1000 zł premii, wystarczy założyć Konto Przekorzystne Biznes online z dostępem do bankowości elektronicznej i kartą Mastercard, wyrazić zgodę na otrzymanie od banku informacji o charakterze marketingowym i zaakceptować regulamin promocji. Wypłacona premia zależy od przeprowadzonych operacji, to znaczy:

  • Jednorazowo za otwarcie konta otrzymasz 200 zł i 100 zł dodatkowo przy zakładaniu go online, przez infolinię, aplikację PeoPay, jeśli spełnisz kilka warunków podanych w regulaminie.
  • Jednorazowo 200 zł premii za zawarcie umowy o terminal płatniczy przy przyjęciu transakcji za minimum 500 zł miesięcznie przez kolejne 3 miesiące po tym, w którym otworzyłeś konto.
  • Jednorazowo 200 zł za wykonanie transakcji wymiany walut na wartość 20 000 zł w ciągu 3 miesięcy następujących po miesiącu, w którym otworzyłeś konto.
  • Jednorazowo 300 zł za zawarcie pierwszej umowy o produkt kredytowy.

Załóż konto z domu: szybko i wygodnie!

Konto Przekorzystne Biznes w Pekao SA założysz tutaj: https://oferta.pekao24.pl/otworz-konto-biznes/rejestracja/dane-kontaktowe, szybko i wygodnie online, nie ruszając się z domu. Możesz też wybrać opcję założenia konta w aplikacji mobilnej PeoPay, przez infolinię bankową lub w bankowości elektronicznej Pekao24, jeśli jesteś już klientem banku z rachunkiem osobistym.

 

Advertisement

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.