News

Aktualności, informacje dla przedsiębiorców

Karta firmowa

Mali i średni przedsiębiorcy często obawiają się przejścia na transakcje bezgotówkowe. Okazuje się, że płatności kartą stają się jednak w Polsce coraz popularniejsze. To odpowiedni moment, by wdrożyć je w swojej firmie.

Obecnie tylko ok. 20 proc. polskich małych i średnich firm korzysta z kart kredytowych. Dlaczego właściciele MŚP obawiają się przejścia na obrót bezgotówkowy? Najczęściej wskazywanym powodem tej niechęci są koszty związane z przejściem na płatności kartą. Operatorzy oferują jednak coraz więcej promocji, dzięki którym transakcje bezgotówkowe wcale nie muszą wiązać się z dużymi obciążeniami. Warto pomyśleć o firmowych kartach kredytowych już teraz.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Finansowanie budowy lokalu użytkowego - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Projekty domów w Tooba.pl

Budowa obiektu lub domu, którego część zamierzamy przeznaczyć na prowadzenie działalności, pod względem finansowym generuje o wiele więcej problemów niż inwestycja w budynek na cele jedynie mieszkaniowe. Oferta kredytowa jest bowiem zdecydowanie bardziej zawężona, a warunki mniej atrakcyjne.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zadowolony przedsiębiorca

Indeks Optymizmu Przedsiębiorców w lutym 2017 odnotował niższe niż się spodziewano wartości w zakresie oceny bieżącej sytuacji w przestrzeni biznesowej. Pociesza jednak fakt, że właściciele firm oczekują poprawy w najbliższych 6 miesiącach.

Indeks Optymizmu Przedsiębiorców jest wynikiem cyklicznego badania przeprowadzanego wśród członków Pracodawców RP. Co miesiąc są oni proszeni o ocenę obecnego klimatu w sferze biznesowej oraz prognozy koniunktury na najbliższe miesiące. Wartości Indeksu łatwo jest odczytać: gdy są niższe od 100 pkt, oznacza to, że przedsiębiorcy wskazują na pogorszenie sytuacji, a gdy wyższe – na jej poprawę (wynik równy 100 pkt oznacza brak zmian w nastrojach).

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Czego dowiemy się podczas Mail My Day 2017? - 5.0 out of 5 based on 1 vote

M@il My DayV edycja konferencji M@il My Day, która odbędzie się już 22–23 marca w Warszawie to dwa dni pełne wykładów, spotkań i warsztatów. W jej trakcie również początkujący przedsiębiorca będzie mógł uzyskać praktyczną wiedzę o e-mail marketingu i dowiedzieć się, jak wykorzystać e-maile w swojej działalności.

Konferencje, warsztaty, szkolenia to wydarzenia, w których zdecydowanie powinny uczestniczyć osoby zamierzające założyć własną działalność gospodarczą lub stawiające pierwsze kroki w swoim biznesie. Pozwalają one uzyskać wiedzę od praktyków, którzy zdobywali ją przez lata doświadczeń na rynkach krajowych i zagranicznych.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Ile pracują przedsiębiorcy? - 4.0 out of 5 based on 1 vote
Czas to pieniądz ;)

GUS policzył czas pracy przedsiębiorców. Okazuje się, że przeciętnie właściciele firm poświęcają na działalność zawodową 42,3 godziny tygodniowo.

Jak wynika z najnowszych publikacji Głównego Urzędu Statystycznego, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą pracowały w 2016 średnio o ponad 3 godziny więcej w tygodniu niż pracownicy etatowi. 

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Mały Newsletter

Zapisz się i otrzymuj:

  • istotne zmiany przepisów,
  • najciekawsze newsy,
  • tylko sprawdzone oferty,
  • przypomnienia o ważnych terminach.

Maks. 2 wiadomości w miesiącu.