News

Aktualności, informacje dla przedsiębiorców

Jaki będzie rok 2017 dla przedsiębiorców? - 4.0 out of 5 based on 1 vote
Przedsiębiorcy myślą pozytywnie o 2017 roku

Z przeprowadzonego przez Business Centre Club badania wynika, że ponad jedna trzecia przedsiębiorców oczekuje poprawy swojej sytuacji w nowym roku. Pesymistów jest znacznie mniej – o przewidywanym pogorszeniu finansów mówi 17 proc. właścicieli firm.

Raport BCC wskazuje na umiarkowany optymizm przedsiębiorców. Więcej niż 50% badanych oceniło rok 2016 jako dobry dla ich biznesu, oczekując podobnego poziomu zadowolenia w roku 2017. 

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Rejestracja firmy przez telefon - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Wystarczy rozmowa telefoniczna

Od dzisiaj – 16 stycznia – Ministerstwo Rozwoju udostępnia nowy sposób wypełniania formularza CEIDG. Wystarczy jedna rozmowa telefoniczna!

Ministerstwo wprowadziło kolejne udogodnienie dla nowych przedsiębiorców. Tym razem chodzi o rejestrację działalności. Teraz wystarczy wykonać telefon i przejść proces zakładania firmy z pomocą konsultanta. Oznacza to, że wniosku nie trzeba wypełniać samodzielnie. Konsultant odpowie na pytania przyszłych przedsiębiorców, przyjmie wszystkie niezbędne dane oraz wprowadzi je do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Po zakończeniu takiej rozmowy wnioskodawca otrzyma SMS z numerem wypełnionego wniosku.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Chcesz zmienić metodę opodatkowania? Masz na to czas do 20 stycznia - 5.0 out of 5 based on 1 vote
Podatki - zadecyduj

Początek roku to czas nowych decyzji i postanowień. Dotyczą one również płaszczyzny biznesowej, a także formalności względem urzędów. Właśnie w styczniu można bowiem zmienić zasady opodatkowania. Należy to zgłosić fiskusowi do 20 stycznia.

Metody rozliczeń podatkowych

Przed podjęciem decyzji co do metody rozliczenia ze skarbówką, należy sprawdzić, jakie możliwości mamy do wyboru. Są to cztery sposoby: skala podatkowa, podatek liniowy oraz dwie metody uproszczone – karta podatkowa i ryczałt przychodów ewidencjonowanych.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Prawo podatkowe w 2017 r. – zmiany, o których trzeba wiedzieć - 5.0 out of 5 based on 2 votes
Witamy w 2017 r.

Nowy rok przynosi znaczące zmiany w prawie podatkowym. Dotkną one bardzo dużą grupę przedsiębiorców, dlatego warto się z nimi jak najszybciej zapoznać.

Większość nowości dotyczy podatku VAT, sposoby jego rozliczania oraz składania deklaracji. Nie da się ukryć, że ma to związek z zacieśnianiem przez Skarb Państwa kontroli nad tym podatkiem w celu zmniejszenia skali wyłudzeń. Ponadto pojawiają się drobniejsze już, ale równie istotne zmiany w podatku dochodowym oraz w wysokości wynagrodzeń i zasadach zatrudniania na podstawie umów zlecenia.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Jednolity Plik Kontrolny od 2017 również dla małych i średnich firm - 5.0 out of 5 based on 2 votes
JPK wyślesz przez księgowość internetową.

Od 1 stycznia 2017 roku obowiązek przesyłania deklaracji VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego będzie dotyczyć również małych i średnich przedsiębiorców. Wyjaśniamy, jak przygotować się do tych zmian.

Od bieżącego roku dokumentację księgową w formie JPK muszą prowadzić duże firmy. Do tego obowiązku powinni przygotować się już teraz mali i średni przedsiębiorcy, gdyż według przepisów są zobowiązani do przygotowywania JPK od 1 stycznia.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna