Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Terminale płatnicze coraz bardziej popularne

Polscy przedsiębiorcy przekonują się, że trudno prowadzić biznes bez oferowania płatności kartą. Według najnowszego raportu coraz więcej firm MŚP ma terminale płatnicze. Dzięki oferowaniu płatności kartą, przedsiębiorstwa zauważają rozwój biznesu.

Rzadziej zdarza się by narzucano klientom minimalną kwotę transakcji przy płatności kartą. Od 20 grudnia taki proceder będzie niezgodny z unijnymi przepisami.

Terminale płatnicze rozwijają biznes

Badanie „Przedsiębiorca w bezgotówkowym świecie” pokazało, że polskie małe i średnie firmy coraz bardziej cenią sobie posiadanie terminala. Według 49% ankietowanych umożliwienie płacenia kartą za towary i usługi wpłynęło pozytywnie na rozwój ich biznesu. Z raportu wynika też, że spory odsetek badanych – 37% – utożsamia nowoczesną firmę z taką, która ma terminal płatniczy. W ostatnim roku o 20% zwiększyła się liczba używanych terminali płatniczych.

Koniec z minimalnymi kwotami transakcji

Przedsiębiorcy kierując się dobrem klienta coraz rzadziej narzucają minimalną kwotę transakcji, od której można płacić kartą. To dobrze, bo już niedługo wymóg minimalnej kwoty będzie niezgodny z prawem. W czerwcu weszła w życie unijna dyrektywa PSD2, która, między innymi, zakazuje wprowadzania dodatkowej opłaty przy transakcji kartą oraz ustalania minimalnej kwoty transakcji dla płatności kartą. Okres przejściowy dostosowania się do PSD2 wygasa 20 grudnia – po tym terminie minimalne kwoty transakcji będą zatem niezgodne z unijnym prawem.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.