Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Jak rozliczają się Cyfrowi Nomadzi? E-faktury w praktyce

Coraz bardziej popularne stają się zawody, które nie wymagają przychodzenia do biura. Co więcej, nie wymagają zatrudniania się w żadnej konkretnej firmie. Cyfrowi nomadzi, bo tak się ich nazywa, zakładają własną działalność, są mobilni i pracują tam, gdzie akurat się znajdują. Często profesje, które to umożliwiają, wybierają osoby, które lubią podróżować i często zmieniać miejsce zamieszkania. Wszystko można mieć wtedy przy sobie, nawet efaktura nie musi być wystawiana w tradycyjny sposób. Zobaczmy jak to działa.

Dostęp do internetu

Prawo pozwala na wystawianie efaktury bez konieczności umieszczania na niej pieczątki lub odręcznego podpisu. Tak jest w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu, proces wystawiania faktury jest bardzo prosty. Tym, co właściwie niezbędne, jest dostęp do internetu. Oprócz tego smartfon, tablet lub komputer, najczęściej obecnie laptop.

Przykładowo efaktura jest wystawiana dzięki temu, że mamy dostęp do swojego konta. Jest ona na nim przechowywana, dzięki czemu mamy w późniejszym czasie dostęp do niej w każdym dowolnym momencie. Archiwizowanie dokumentów w ten sposób jest wygodne i z pewnością bezpieczne. W sytuacji straty komputera lub dysku, nie musimy martwić się o dokumenty księgowe, ponieważ są zgromadzone na naszym koncie internetowym. 

Faktury w obcych językach

Plusem wystawiania efaktury jest to, że można ją przetłumaczyć na inne języki. Nawet znając języki obce, nie zawsze posługujemy się słownictwem charakterystycznym dla języka księgowego. Poza tym, możemy niekoniecznie znać język naszego kontrahenta. W systemie wpisujemy wszystkie potrzebne dane i za pomocą jednego kliknięcia tłumaczymy fakturę na jeden z dostępnych języków.

Plusem takiego rozwiązania jest również oszczędność. Gdyby nie taka możliwość, koniecznością byłoby płacenie tłumaczowi za przygotowanie dokumentu w obcym języku. Oszczędzamy również czas - tak bardzo cenny w życiu freelancera, który musi stale zabiegać o zlecenia. Daje to również możliwość rozwijania działalności na wielu rynkach, bez martwienia się o sprawy księgowe. 

Niezależność i samodzielność

Kolejną kwestią, którą warto podnieść, jest niezależność, którą tak bardzo cenią sobie freelancerzy. Niezależnie od wykonywanego zawodu. Wystawienie eaktury jest tak proste, że poradzi sobie z tym nawet laik. Zwłaszcza osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą chętnie rezygnują z usług księgowych i same prowadzą ewidencję przychodów. Jest to o tyle proste, że logując się na swoje konto ma się pod ręką wszystkie niezbędne formularze, które wystarczy wypełnić odpowiednimi danymi i liczbami.

Usługi fakturowania online wychodzą zatem naprzeciw wszystkim tym osobom, które poszły z duchem czasu i same sobie są szefem i księgowym. Takie poczucie samodzielności jest budujące. Pozwala również na sprawowanie pełnej kontroli nad swoimi finansami, co docenią osoby, które nie lubią przekazywać takich kwestii osobom z zewnątrz. 

Materiał powstał dzięki uprzejmości firmy Afaktury.pl oferującej profesjonalny system to fakturowania on-line.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.