Mieszkaniowy kredyt hipoteczny docelowo ma służyć finansowaniu budowy (lub kupna) lokalu mieszkalnego. Jednak obecnie wiele banków umożliwia połączenie finansowania części mieszkalnej z budową lub kupnem lokalu usługowego. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać taki kredyt?

Kiedy można dostać jeden kredyt na budowę domu z częścią usługową?

Największym problemem podczas starania się o finansowanie takiej nieruchomości, jest ustalenie proporcji między częścią mieszkalną a komercyjną. Granicą jest zwykle 30 proc. całkowitej powierzchni użytkowej (tyle może maksymalnie zajmować lokal przeznaczony na działalność gospodarczą w domu). Takie wymagania stawiają m.in. Credit Agricole czy Bank Millennium.

Sprawdź swój pomysł z ING

Pani Kasia chciałaby otworzyć salon kosmetyczny na Śląsku, a dokładnie w Katowicach, ale nie wie, w czym powinna się specjalizować. Czy mieszkańcy potrzebują nowego miejsca, które będzie oferowało całą gamę usług kosmetycznych? A może lepiej postawić tylko na pielęgnację dłoni?

Czy stolarnia Pana Piotra powinna rozszerzyć swoją działalność na inne województwa czy przenieść biznes do internetu? Czy Pan Marek powinien zmienić profil działalności, czy też jego restauracja ma przed sobą tłustsze lata?

Wybór drukarki

O komforcie pracy przedsiębiorstwa świadczą m.in. narzędzia, z których korzystają jego pracownicy. Prawidłowo dobrana drukarka jest jednym z nich. Przed zakupem urządzenia dokładnie sprawdź jego specyfikację. Aby ułatwić Ci dokonanie właściwego wyboru, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Kolor vs mono

Wybierając drukarkę do firmy zastanów się nad tym, czy oby na pewno potrzebujesz kolorowych wydruków. Atramentowe drukarki kolorowe nie zawsze nadają się do wymagającej pracy biurowej i są mniej żywotne. Z kolei ceny kolorowych drukarek laserowych nie należą do najniższych. Bardzo często przedsiębiorstwa są w stanie obyć się bez druku w kolorze.

E-mail w marketingu

Email marketing jest nawet do 40 razy bardziej skuteczny w zdobywaniu klienta niż social media. Z kolei jednym z głównych celów przedsiębiorstw jest zdobywanie nowych klientów i zwiększanie przewagi rynkowej. Jest to istotny argument dlaczego MŚP powinny korzystać z tego kanału.

Zobacz jeszcze kilka innych powodów, dla których warto zainwestować w email marketing. 

Projekty domów w Tooba.pl

Budowa obiektu lub domu, którego część zamierzamy przeznaczyć na prowadzenie działalności, pod względem finansowym generuje o wiele więcej problemów niż inwestycja w budynek na cele jedynie mieszkaniowe. Oferta kredytowa jest bowiem zdecydowanie bardziej zawężona, a warunki mniej atrakcyjne.